Karla Bernášková

38 let, učitelka

18 okomentovaných článků

Karla je učitelkou zeměpisu a občanské nauky na základní škole v malém městečku v pohraničí. Oba její rodiče pracovali v zemědělství a byli ve straně. Karla se za jejich členství poněkud stydí. Na druhou stranu je díky nim a vlastní píli první v rodině, kdo má vysokou školu. Karla si vzdělání velmi váží. Jejím ideálem je masarykovská demokracie. Karla má děti i přes patnáct let praxe ve školství stále ráda a naplňuje ji je vést a formovat ve smyslu „Ideálů humanitních“. Je poněkud rozčarovaná ze tří věcí. Stavu demokracie v naší zemi, malého zájmu většiny svých žáků o vzdělání a neochoty svého partnera požádat ji po osmi letech vztahu o ruku. Mirek, jak se její milý jmenuje, je ředitelem školy, na které Karla působí. Je to přes veškeré nedostatky jediný opravdu vzdělaný a kultivovaný muž široko daleko. Oba mají rádi rozhlasové pořady a jejich společným motem je, že zákony a předpisy se mají dodržovat.

Karla po letech učitelské bídy dosáhla se zvyšováním mezd ve školství na slušný příjem někde okolo průměrné mzdy. Protože žije sama a je bezdětná, stačí jí to i na postupné investice do domu po rodičích a nový Volkswagen Polo na úvěr. Drobnou radostí pak bývá každoroční dovolená all inclusive na Jižní Moravě s partnerem.

Okomentované články

EKONOMIKA

Evropský trosečník na pustém ostrově zhubne až na kost: přesto to nebude mít smysl

Těžké následky evropské „diety“ pocítíme už dost možná tuto zimu. Evropská unie si totiž uměle zdražuje energie. Daněmi a dotacemi nutí lidi a firmy, aby přecházeli na obnovitelné zdroje, které jsou ale dražší a méně spolehlivé.

EKONOMIKA

Horních deset procent bez překvapení: Za krize dále rekordně bohatnou

Deset procent nejbohatších Američanů nyní vlastní 89 procent všech amerických akcií, což je rekordní údaj, který upozorňuje na roli akciového trhu při zvyšování nerovnosti v bohatství.

EKONOMIKA

Úplně nejhorší historicky ve všem? Chudé regiony chudnou, Praha bohatne

Ekonomické rozdíly mezi jednotlivými kraji se místo srovnávání dál prohlubují. V posledních letech výrazného ekonomického růstu před epidemií se ještě zvětšily.

EKONOMIKA

První zelené dluhopisy EU vyvolaly mezi investory rekordní zájem

První zelené dluhopisy, které dnes vydává Evropská unie, se setkaly s rekordním zájmem, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informace od hlavního manažera nabídky.

EKONOMIKA

Solární osvěta: Desítky slunečních elektráren v Česku otevřou své brány veřejnosti

V Česku se tento týden otevřou veřejnosti více než dvě desítky slunečních elektráren a dalších solárních projektů.

SPOLEČNOST

Facebook, Instagram a WhatsApp zaznamenaly rozsáhlý výpadek

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp, sociální síť pro sdílení fotografií Instagram a sociální síť facebook zaznamenaly včera krátce před 17:00 SELČ rozsáhlý výpadek.