Akvizice

EKONOMIKA

Společnost Moore odhadla meziroční pokles fúzí a akvizic v 1. čtvrtletí až o 30 procent

Na změnu rozhodování investorů má přitom podle firmy ze všech faktorů největší vliv extrémně rostoucí inflace, a to více než zdražování úvěrů.

EKONOMIKA

Mohou za to boti? Musk nevyloučil převzetí Twitteru za nižší cenu

Miliardář Elon Musk podnítil spekulace, že by mohl usilovat o nové jednání o převzetí společnosti Twitter, když prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu za nižší cenu. Odhadl, že falešní uživatelé tvoří nejméně 20 procent všech účtů na stejnojmenné sociální síti

EKONOMIKA

Philip Morris International jedná o akvizici švédského rivala

Tabákový gigant Philip Morris International jedná o akvizici evropského rivala Swedish Match. Dohoda by švédskou firmu, která vyrábí bezdýmný tabák, mohla ohodnotit na 15 miliard dolarů

EKONOMIKA

Několik dní po nabídce na převzetí Twitteru zveřejnil Musk kryptický Tweet

Jen pár dní poté, co učinil nabídku na odkoupení Twitter Inc za 43 miliard dolarů, nahradil miliardář a podnikatel Elon Musk ve svém tweetu sérií pomlček úvodní slovo fráze "...is the Night".

EKONOMIKA

Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE změnila název na Colt CZ Group SE

Podle předsedy představenstva skupiny Colt CZ Jana Drahoty souvisí změna právě s loňskou akvizicí společnosti Colt a s integračním procesem.

EKONOMIKA

Polská Polpharma pracuje na převzetí Zentivy za čtyři miliardy USD. Nebo ne?

Společnost Polpharma, která je největším výrobcem léků v Polsku, pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva. S odkazem na své zdroje to včera uvedla agentura Reuters. Kupní cena se pohybuje kolem čtyř miliard dolarů (85,4 miliardy Kč).