Alexandr Gonda

49 let, finanční makléř

26 okomentovaných článků

Saša, neboť tak si nechává zásadně říkat, je muž velkého světa, velké postavy a velkých talentů i možností. Doma je tak trochu všude a nikde. Je v životě málo věcí, které na své cestě za úspěchem nezkusil. Mnohokrát padl, aby vzápětí zase vstal. To, čemu dnes vděčí za svůj obrovský úspěch a s ním spojený majetek nebyla nakonec ani tak dřina, cílevědomost, schopnost rozvahy a všechna ta ostatní hesla z příruček pro začínající podnikatele. To vše zvládl také, ale tím hlavním byla jeho chuť být a žít a to zásadně naplno a nejlépe, jak jen to jde. Toto a právě jen toto je ta hlavní síla, nezadržitelná energie, motor jeho života, která ho nakonec vytáhla ze všeho bláta průšvihů, neúspěchů a drtivých pádů. Saša měl také vždy nakonec štěstí, ale bylo to štěstí, kterému on sám věřil a ono zase jakoby na oplátku věřilo jemu. A tak se vzájemně drželi a rostli, až se z velkého Saši jednoho dne poznenáhlu stal muž velkého světa. Povahově v sobě má přes veškerou tvrdost byznysmena stále i kus kluka a umí si život užívat se vším, co dobrého dokáže přinášet. Pak bývá občas až divoký, ale velkorysý zároveň. Jeho mottem by mohlo být Werichovo: „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.“

Saša už tolik nepočítá. Správněji by mělo být nepočítá drobné, protože zisky, ztráty a výnosy si naopak umí spočítat velmi dobře, ale umí stále i snít a svým snům něco obětovat. Jako zkušený byznysmen také ví, že občas je dobré nešetřit za každou cenu a ne vše, co nese nyní přímé zisky, je ponese i v budoucnu a naopak. Investovat je třeba i do lidí a věcí, které zatím nikdo jako výdělečné nevidí. Saša má rád luxus. Po letech v nejvyšších patrech se naučil, že to je odměna i podmínka zároveň. 

Okomentované články

EKONOMIKA

Zdražuje už i pečivo. Kolik si připlatí domácnost měsíčně za chleba?

Průměrný Čech podle Svazu pekařů a cukrářů ČR měsíčně utratí za chléb asi 120 korun. Kvůli případnému zvýšení ceny z důvodu rostoucích nákladů pekařů by zákazníci mohli zaplatit o 30 korun více.

EKONOMIKA

Zuckerberg během výpadku Facebooku zchudnul o dvojnásobek Babišova majetku

Výpadek Facebooku „přihrál“ miliony nových uživatelů platformám Signal a Telegram a Marka Zuckerberga připravil o šest miliard dolarů

EKONOMIKA

Putinova geopolitická hra s plynem? Megawatthodina zdolala 160 eur

Růst cen zemního plynu v Evropě prudce zrychluje. Cena klíčového termínového kontraktu s dodáním v listopadu se dnes zvýšila až o 40 procent a poprvé překročila 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu.

POLITIKA

Babiš chce omezit zvyšování cen energií, na jiné zdražování údajně nemá vliv

Premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil, že jeho vláda učiní maximum proti zvyšování cen energií. Na zdražování dalších komodit a služeb podle svých slov nemá vliv. Uvedl to dnes při interpelacích na dotaz předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka, kterého nazval ekonomickým diletantem.

EKONOMIKA

Horních deset procent bez překvapení: Za krize dále rekordně bohatnou

Deset procent nejbohatších Američanů nyní vlastní 89 procent všech amerických akcií, což je rekordní údaj, který upozorňuje na roli akciového trhu při zvyšování nerovnosti v bohatství.

EKONOMIKA

Světlo na konci tunelu? Ceny plynu v Evropě klesají kvůli vyhlídkám na vyšší dodávky z Ruska

Ceny zemního plynu i elektřiny v Evropě dnes klesají kvůli vyhlídkám na zvýšení dodávek plynu z Ruska v příštím měsíci. Informuje o tom agentura Bloomberg.

EKONOMIKA

Kdo je po Bohemia Energy a Kolibřík Energie další na řadě? Rozhodne Kreml a počasí

Další čeští dodavatelé energií ukončují svoji činnost. V krátkém sledu tak činí společnosti Kolibřík Energie, jež dodává elektřinu a plyn bezmála 30 tisícům odběratelů, a také společnost A-Plus, která dodávky plynu přerušuje svým 150 klientům.