EKONOMIKA

Amazon v dohledné době nepřidá možnost platby kryptoměnou

Generální ředitel Amazonu Andy Jassy v rozhovoru pro CNBC ve čtvrtek uvedl, že tento gigant v oblasti elektronického obchodování není blízko k tomu, aby do svého maloobchodního podnikání přidal kryptoměny jako platební prostředek.

Uvedl také, že na jeho platformě elektronického obchodování by bylo možné prodávat nepeněžité tokeny (NFT), a očekává, že NFT budou i nadále "výrazně růst". 

NFT je typ digitálního aktiva, které existuje na blockchainu, v roce 2021 prudce vzrostly na popularitě, přičemž umělecká díla NFT se prodávají za miliony dolarů.

Jassy sice řekl, že kryptoměny budou v dlouhodobém horizontu stále významnější, ale vzápětí dodal, že on sám žádný bitcoin nevlastní.

Stále více společností začalo přijímat virtuální měny k placení, čímž se třída aktiv, které se ještě před několika lety velké finanční instituce vyhýbaly, přiblížila mainstreamu. V loňském roce umožnila společnost eBay na své platformě prodej digitálních sběratelských předmětů, jako jsou obchodní karty, obrázky nebo videoklipy, a stala se tak první společností elektronického obchodu, která využila šílenství kolem digitálních sběratelských předmětů.

Společnost eBay také uvedla, že je otevřená možnosti přijímat v budoucnu kryptoměny jako formu platby.

Ondřej Smutný | reuters.com