Apple

EKONOMIKA

EU stanovuje nová internetová pravidla pro společnosti Google a Meta s cílem omezit nelegální obsah

Divize společnosti Alphabet - Google, společnost Meta (Facebook) a další velké online platformy budou muset více bojovat proti nelegálnímu obsahu, jinak jim podle nových internetových pravidel, na kterých se v sobotu dohodly země Evropské unie a zákonodárci EU, hrozí vysoké pokuty.

EKONOMIKA

Medián mezd šéfů největších firem v USA loni vzrostl téměř o třetinu

Medián mezd šéfů největších amerických podniků se v loňském roce zvýšil o 31 procent na 20 milionů dolarů (zhruba 454 milionů Kč). Uvádí to studie výzkumné společnosti Equilar.

EKONOMIKA

Apple začal vyrábět iPhone 13 v Indii, chce méně spoléhat na Čínu

Apple začal vyrábět iPhone 13 v Indii. Americký technologický gigant se snaží snížit závislost na svém čínském dodavatelském řetězci. S odvoláním na pondělní oznámení společnosti o tom informovala agentura Reuters.

EKONOMIKA

Akcie v USA posílily, růst v závěru podpořily firmy Microsoft, Tesla či Apple

Americké akcie včera posílily. Růst v závěru seance podpořily společnosti Microsoft, Tesla a Apple. Investoři sledují vývoj na Ukrajině. Počítají s potenciálně agresivnějším postupem americké centrální banky (Fed).

EKONOMIKA

Apple dostal v Nizozemsku desátou pokutu kvůli sporu kolem obchodu App Store

Nizozemský antimonopolní úřad vyměřil americké technologické společnosti Apple již desátou týdenní pokutu ve výši pět milionů eur (přes 120 milionů Kč). Důvodem je, že firma podle úřadu stále neuposlechla nařízení, aby umožnila vývojářům v Nizozemsku používat pro seznamovací aplikace nabízené v obchodě App Store jiné než její platební metody.

EKONOMIKA

Apple představil levný iPhone SE pro sítě 5G a další novinky

Americká společnost Apple dnes představila novou verzi svého levného chytrého telefonu iPhone SE pro síť páté generace (5G) a nový iPad Air. Prodávat se začnou příští týden.

EKONOMIKA

Další bojkot Ruska: Apple přestal dodávat na ruský trh

Společnost Apple v úterý oznámila, že v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu pozastavila prodej všech produktů v Rusku.

EKONOMIKA

Budou mít evropští uživatelé možnost žalovat Facebook a další americké obry?

Podle organizací na ochranu spotřebitelů skupin by uživatelé měli mít možnost žalovat americké technologické giganty podle pravidel EU.

EKONOMIKA

Zelené pokrytectví: Velké firmy často zveličují svůj boj proti klimatickým změnám

Mnoha předním světovým firmám se nedaří dosahovat svých cílů v boji proti klimatickým změnám. Podniky navíc běžně podávají přehnané či zkreslené informace o svém pokroku v této oblasti. Vyplývá to ze studie organizací New Climate Institute a Carbon Market Watch, která zkoumala 25 velkých korporací.

EKONOMIKA

Zajímavý nápad pro small-business: Apple chce proměnit iPhony v platební terminály

Americká společnost Apple plánuje novou službu, která umožní malým podnikům přijímat platby přímo prostřednictvím jejich iPhonu, bez nutnosti připojovat další hardware, jako jsou terminály Square společnosti Block.

EKONOMIKA

Kdo z vás to má? Šéf Applu Tim Cook si loni přišel na skoro čtvrt miliardy

Generální ředitel americké společnosti Apple Tim Cook si v loňském fiskálním roce přišel na 98,73 milionu USD (2,1 miliardy Kč). Částka zahrnuje mzdu, odměny a kompenzace, včetně akcií. Firma to ve čtvrtek uvedla v dokumentu, který musí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

EKONOMIKA

Fantastický úspěch: Apple se stal první firmou, jejíž tržní hodnota vystoupila na tři biliony dolarů

Americká technologická společnost Apple se včera stala prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota dosáhla tří bilionů dolarů (zhruba 66 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

EKONOMIKA

Co nám Tim Cook zamlčel? Apple před lety uzavřel tajnou dohodu kvůli podnikání v Číně.

Šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook před lety uzavřel tajnou dohodu, která potlačila hrozby pro podnikání firmy na čínském trhu výměnou za pomoc při rozvoji čínského technologického sektoru.