EKONOMIKA

Babiš se definitivně vzdává Agrofertu. Ten koupila společnost Weyland-Yutani

Expremiér Andrej Babiš se zřejmě rozhodl definitivně odstřihnout od své bývalé společnosti Agrofert, která byla až do včerejška ve svěřenském fondu. Svou další firemní akvizici tak dnes na tiskové konferenci oznámila známá americká společnost Weyland-Yutani.

Pouze několik redakcí bylo akreditováno na dnešní ranní tiskové konferenci společnosti Weyland-Yutani v jejím sídle na Jindřišské. Tým byznysvcesku.cz nemohl u vyhlášení takto zásadní zprávy samozřejmě chybět. Tiskový mluvčí Weyland-Yutani, pan Karel Münchhausen dnes v 8:21 oznámil nečekanou zprávu: Andrej Babiš, respektive jeho svěřenský fond, prodává komplet holding Agrofert!

„Jednání byla dlouhá, začala prakticky ihned po vyhlášení volebních výsledků v podvečer 9. října loňského roku. Pro náš tým je ale akvizice start-upů denním chlebem. Za necelého půl roku jsme stihli standardní due diligence, personální audit i kompletní rebranding. Od dnešního dne se tak bude Agrofert prezentovat zbrusu novým logem s dovětkem: Agrofert, člen skupiny Weyland-Yutani”

Agrofert byl až do včerejška vlastněn svěřenským fondem AB private trust I. Co vedlo expremiéra Babiše k rozhodnutí o prodeji Agofertu se naší redakci, z důvodu expremiérovy hospitalizace, v termínu vydání nepovedlo zjistit. Zda prodej souvisí s obnovením trestního stíhání v rámci kauzy Čapí hnízdo, nebo s volebními výsledky, případně se zdravotním stavem, tedy není v tuto chvíli zcela jasné.

Ke strategii budování holdingu pak Münchhausen dodal: „Po loňské akvizici Jupiter Mining Corporations, je koupě Agrofertu jasná volba: Chceme budovat lepší světy!

K otázce budoucnosti mediální divize (Mafra) ve struktuře holdingu se tiskový mluvčí vyjádřil následovně: „Mladá fronta iDnes, Lidovky a 5+2 jsou  samozřejmě extrémně hodnotnou součástí transakce. Integrace těchto značek do struktury naší firmy začne nejpozději v pondělí 4. dubna a je za ní zodpovědný náš stávající šéfredaktor David Lister. Věříme, že s panem Jaroslavem Pleslem najdou rychle společnou řeč a MAFRA tak začne rychle plnit funkci regionálního zpravodajství v našem mediálním mixu”

Informace o této transakci je sice mimořádně překvapivá, ale plně odpovídá datu zveřejnění: Na Apríla se totiž stávají i mnohem divnější věci…

redakce byznysvcesku.cz 1.4.2022


 


 


 


 


 

Jindřich Kadavý
51 let, hudební pedagog a začínající politik . Cítí se šťastný

Konečně dobrá informace v záplavě smutných zpráv! Weyland-Yutani sice neznám, ale vypadá to na americko-japonské konsorcium. Weyland je zcela jistě americké jméno, to se pozná hned, zní to jako z nějakého westernu. A Yutani bude spíš japonská společnost, nikoliv čínská, protože ty čínské končí na -li, -mi, -jin nebo -xi. Ani nevíte, jakou mám radost z toho, že nad Burešovým impériem konečně zachází slunce! Když pan Münchhausen, říká, že chtějí budovat lepší svět, svědčí to o jeho ušlechtilém srdci, jak bývá na Západě zvykem. Nemyslí jenom na sebe, ale i na ostatní. Je to další krok k vítězství nad čecháčkovstvím a začlenění naší země do rodiny civilizovaných národů.

Milan Šáda
46 let, posunovač u dráhy . Cítí se překvapený

Hele, neni to nějakej apríl, nebo co?! Jestli fakt ty Weyland-Yutani koupili Agrofert, tak se u nás všude asi začne pěstovat rejže a kukuřice. Jsem zvědavej, jak Lidovky začnou psát o hasičskym bále v Hordní Dolní, když se teď maj věnovat tomu regionálnímu zpravodajství. Ale horší než teď to bejt nemůže. Určitě to pojmou nějak intošsky a zahloubaj se do psychických procesů na dně duše opilejch tanečníků. Jo, taky by mohli poukázat na strašnej sexismus, protože je málo dámských volenek. Takže to asi nějak fungovat bude. Jenom mě zaráží, jak to, že ta světová společnost sídlí v Jindřišský. Tam přece bydlej Jů a Hele, ne? Nebo už se odstěhovali? A hlavně, kde na to vzali ty lidi prachy? Za hubičku to určitě nebylo.

Karla Bernášková
38 let, učitelka . Cítí se v pohodě

I když jsem učitelka, musím se neustále vzdělávat. Proto jsem se snažila o společnosti, která koupila Agrofert, něco zjistit. Na internetu jsem našla, že se jedná se konglomerát, který disponuje poměrně velkým polem působnosti. Je především dodavatelem technologií, vyrábějící syntetické materiály, kosmické lodě a počítače pro širokou škálu průmyslových a komerčních klientů, zároveň má ale i mnoho dalších, nevýrobních aktivit. Zarážející je, že vlastní i svoji soukromou armádu Weyland-Yutani Private Military Contractor a speciální jednotky Weyland-Yutani Commandos. Ale kdoví, možná že se to v dnešní době bude hodit.