Bezpečnost

EKONOMIKA

Kybernetická válka mezi Ukrajinou a Ruskem

V době před ruskou invazí na Ukrajinu varovaly západní zpravodajské služby před možnými kybernetickými útoky, které by se mohly rozšířit i mimo cílovou zemi a způsobit „přesahové“ škody na globálních počítačových sítích.

EKONOMIKA

Toyota po podezření na kybernetický útok pozastavuje provoz svých domácích závodů

Toyota Motor Corp oznámila, že v úterý pozastaví provoz v továrnách a tím přijde o produkci zhruba 13 000 vozů poté, co byl její dodavatel plastových dílů a elektronických součástek patrně zasažen kybernetickým útokem.

EKONOMIKA

Šest zemí EU vyslalo odborníky na pomoc Ukrajině při řešení kybernetických hrozeb

Náměstek litevského ministra obrany v úterý uvedl, že šest zemí Evropské unie vysílá na Ukrajinu tým odborníků na kybernetickou bezpečnost, aby pomohl řešit kybernetické hrozby poté, co Rusko formálně uznalo dvě separatistické oblasti na východě Ukrajiny.

EKONOMIKA

Británie zaznamenala rekordní investice do kybernetického sektoru v hodnotě 10 miliard liber

Britské firmy zabývající se kybernetickou bezpečností získaly v loňském roce více než 1 miliardu liber (1,36 miliardy dolarů) v 84 zakázkách. Zahraniční investoři využili nabídky firem v oblastech, jako je síťová bezpečnost a monitorování kyber hrozeb, jak ukázaly čtvrteční vládní údaje.

EKONOMIKA

Na síti je veselo. Hackeři na internetu nabízí nákup neexistující kryptoměny společnosti Amazon

Hackeři na internetu vytvořili podvodné stránky, které nabízí neexistující kryptoměnu společnosti Amazon. Inzeráty na neexistující "Amazon Tokens" se objevily i v České republice a na Slovensku.