EKONOMIKA

Británie zaznamenala rekordní investice do kybernetického sektoru v hodnotě 10 miliard liber

Britské firmy zabývající se kybernetickou bezpečností získaly v loňském roce více než 1 miliardu liber (1,36 miliardy dolarů) v 84 zakázkách. Zahraniční investoři využili nabídky firem v oblastech, jako je síťová bezpečnost a monitorování kyber hrozeb, jak ukázaly čtvrteční vládní údaje.

Ondřej Smutný

Mezi společnosti, které získaly nové investice, patřila bristolská Immersive Labs, která získala 53,5 milionu liber, a londýnská společnost Tessian, která si zajistila více než 52 milionů liber, uvedla vláda ve své výroční zprávě o kybernetickém sektoru.

Společnost Immersive Labs provozuje platformu, která učí firemní zaměstnance dovednostem v oblasti kybernetické bezpečnosti pomocí reálných a aktuálních informací o hrozbách "herním" způsobem, tedy takzvanou gamifikací. Jejich platforma "Cyber Workforce Optimization" nabízí metriky na úrovni představenstva a srovnávací analýzy, které umožňují posoudit, jaká je míra dovedností uvnitř organizací.

Technologie firmy Tessian na bázi strojového učení automaticky zastavuje úniky dat a bezpečnostní hrozby způsobené lidskou chybou, jako jsou náhodná ztráta dat, kompromitace firemních e-mailů a phishingové útoky - s minimálním narušením pracovního procesu zaměstnanců.

Zaměstnanost v celém odvětví vzrostla o 13 % a bylo vytvořeno více než 6 000 nových pracovních míst, takže celkový počet lidí pracujících v kybernetickém průmyslu v Británii dosáhl 52 700, uvádí zpráva.

Ondřej Smutný, redaktor byznysvcesku.cz