Burza

EKONOMIKA

Kudláček: Bitcoin během včerejška klesl pod úroveň 27 000 dolarů, kryptoměnový trh odepsal 200 miliard dolarů

Více než 200 miliard dolarů bylo vymazáno z celého krypto trhu během jednoho dne, přičemž největší kryptoměna Bitcoin klesla pod úroveň 27 000 dolarů, než se během noci opět vrátila nad hodnotu 30 000 dolarů.

EKONOMIKA

Globální akciové trhy v červených číslech. Co se děje?

Po mizerném minulém týdnu pokračovaly akcie na obou stranách Atlantiku ve výprodeji i zkraje tohoto týdne. Zdá se, že se důvěra v akciové trhy pro tuto chvíli vytratila, což do značné míry způsobují rostoucí makroekonomická rizika.

EKONOMIKA

Světové akciové indexy klesly na nová letošní minima

Světové akciové indexy v současné době klesly na nová letošní minima. Před propady na trzích se ale nyní není kam schovat, propadá se vše od akcií po dluhopisy, investiční nástroje ETF, drahé kovy až po kryptoměny, vyplývá z aktuální analýzy společnosti XTB.

EKONOMIKA

Musk plánuje uvést Twitter tři roky po koupi znovu na akciovou burzu

Šéf Tesly Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu. S odkazem na své zdroje o tom píše na webu deník The Wall Street Journal.

EKONOMIKA

Vepřové maso na burze zdražilo o 60 procent. A tím to nekončí...

V souvislosti s válkou na Ukrajině se hovoří zejména o růstu cen obilovin a zdražování pečiva. Válečná krize ale dopadá také do dalších zemědělských produktů. Patří mezi ně i vepřové maso, jehož ceny v Evropě i ve světě raketově rostou, navzdory propadu vývozu do Číny kvůli africkému moru prasat.

EKONOMIKA

Kudláček: Krach vídeňské burzy v roce 1873 a jeho následky pro globální ekonomiku

Počátek 70. let 19. století byl v Evropě poznamenán krachem několika bank. Po této krizi následoval krach vídeňské burzy, který následně zasáhl celou Evropu a později i Spojené státy. To znamenalo začátek hospodářské krize, která trvala v některých zemích ve větší či menší míře až do roku 1896.

EKONOMIKA

Akcie na moskevské burze po částečném obnovení obchodování posilují

Moskevská burza dnes po měsíci částečně obnovila obchodování s akciemi, většina titulů po zahájení výrazně zpevnila. Burza byla zavřená od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád

EKONOMIKA

Putinův projev otřásl burzami, hlavní náraz ale teprve přijde

Ruské akcie i rubl se dnes v reakci na zásadní vystupňování konfliktu na Ukrajině mohutně propadly. Ropa letí vzhůru k úrovni 100 dolarů za barel a rubl je vůči koruně právě teď nejslabší v historii.

EKONOMIKA

Kudláček: Co skutečně zapálilo v roce 2007 požár na finančních trzích?

K recesi, jež se odehrála v letech 2007 až 2009 přispělo mnoho faktorů a proměnných. Jedno je jisté, jednalo se o druhou nejhorší hospodářskou krizi v historii USA. Co způsobilo tehdejší chaos v hospodářství? Jak se ho podařilo vyřešit?

EKONOMIKA

ČNB loni zvýšila základní úrokovou sazbu historicky nejvíce. Pomohla tím pražské burze k nejlepšímu výkonu ve vyspělém světě

Česká národní banka loni zvýšila základní úrokovou sazbu suverénně nejvýrazněji mezi všemi centrálními bankami ekonomicky vyspělého světa. K nejlepšímu výkonu v ekonomicky vyspělém světě tím pomohla pražské burze.

EKONOMIKA

Pražská burza oslabila, ztrácela většina hlavních emisí

Pražská burza včera oslabila. Index PX klesl o 0,57 procenta na 1390,11 bodu. Všechny hlavní emise burzy buď ztrácely, nebo stagnovaly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

EKONOMIKA

Pražská burza se dostala mezi deset letos nejvýnosnějších burz světa, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ

Hlavní ukazatel pražské burzy se v tomto týdnu ocitl v první světové desítce letos nejlépe zhodnocujících burz. Jen devět zemí světa vykazuje dle Bloombergu ještě vyšší dosavadní výkonnost svého primárního burzovního ukazatele než Česká republika.