EKONOMIKA

Do společnosti Ústecká Média vstupuje silná investiční společnost IPC

Mediální skupina Euronova Group ohlásila vstup silného strategického partnera do společnosti Ústecká Média, která 1. června spustí televizní vysílání v Ústeckém kraji. Projekt nově posílila česká investiční společnost Invest & Property Consulting.

Smlouvu o příchodu nového partnera do společnosti Ústecká Média s.r.o. v pondělí 11. dubna uzavřeli majitel mediální skupiny Euronova Group s.r.o. Radek Novák, Jan Sklenář a Karel Šimek ze společnosti Metropol Group a.s. patřící do stáje Invest & Property Consulting a.s. „Společnost Ústecká Média je nedílnou součástí mediální skupiny Euronova Group. Příchod investiční společnosti IPC vnímám jako značné posílení projektu a garanci toho, že to se zpravodajstvím v Ústeckém kraji myslíme vážně. V tuto chvíli finalizujeme přípravy tak, abychom 1. června zahájili vysílání. Našim cílem je poskytovat divákům na severu Čech nezávislé regionální zpravodajství,“ říká Radek Novák, majitel skupiny Euronova Group.

Kanál bude možné naladit zdarma v rámci pozemního – terestrického – vysílání. Provoz stanice bude mít na starosti Jiří Morštadt ze společnosti Metropol Group a.s.

Mediální společnost Euronova Group má bohaté zkušenosti s regionálním zpravodajstvím z města Plzně, kde provozuje televizní stanice TV ZAK a Plzeň TV a zpravodajský portál Plzeň.cz. V Karlovarském kraji nově stojí za zpravodajským serverem Karlovarky.cz

Invest & Property Consulting spravuje investiční portfolio od roku 2008, které se k dnešnímu dni rozrostlo na desítky firem, oceněných na více jak 3 miliardy Kč. Hlavními obory investic jsou energetika, development, těžba a zpracování přírodních zdrojů a medicína včetně péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou. Nově také potravinářský průmysl a média. Cílem společnosti je vytvořit a spravovat investiční portfolio větší než 15 miliard korun a zajistit trvalý výnos nad 17 % ročně.

O Invest & Property Consulting se dočtete zde.

Převzato z: https://plzen.cz

 

ing. Jiří Morštadt ze společnosti Metropol group, a.s.