Donald Trump spustil novou komunikační platformu pár měsíců po zákazu od Twitteru a Facebooku

Donald Trump spustil novou komunikační platformu pár měsíců po zákazu od Twitteru a Facebooku

Bývalý prezident Trump v úterý spustil komunikační platformu, která bude sloužit jako “místo, kde může mluvit svobodně a bezpečně” a která mu nakonec umožní komunikovat přímo s jeho fanoušky poté, co měl několik měsíců zakázaný přístup na stránky jako Twitter a Facebook. Platforma “From the Desk of Donald J. Trump” se nachází na stránkách www.DonaldJTrump.com/desk. 

Tento web umožňuje Trumpovi zveřejňovat komentáře, obrázky a videa. “V době mlčení a lží,” píše se ve videu, které Donald Trump na platformu umístil v úterý večer. Na videu se pak přehrávají zprávy popisující jeho zablokování na Twitteru. “Vzniká maják svobody. Místo, kde lze mluvit svobodně a bezpečně,” pokračuje video a ukazuje novou platformu “Straight from the desk of Donald J. Trump” 

Podle všeho je platforma postavena na technologii Campaign Nucleus – “digitální ekosystém určený pro efektivní správu politických kampaní a organizací”, kterou vytvořil Brad Parscale, bývalý manažer jeho kampaně. 

Tento prostor umožňuje Trumpovi publikovat příspěvky a jeho stoupencům umožňuje sdílet příspěvky bývalého prezidenta na Twitteru a Facebooku, nicméně nová platforma nemá funkci, která by uživatelům umožňovala “odpovídat” nebo se zapojit do Trumpových příspěvků. 

“Je to jen jednosměrná komunikace,” řekl Fox News jeden ze zdrojů obeznámených s tímto prostorem. “Tento systém umožňuje Trumpovi komunikovat se svými stoupenci.” Stránka obsahuje seznam pro registraci, do kterého mohou lidé zadat svá telefonní čísla a e-mailové adresy, aby mohli dostávat upozornění na to, že Trump zveřejnil novou zprávu. 

Facebook po výtržnostech v americkém Kapitolu 6. ledna rozhodl o zablokování exprezidenta Trumpa “na dobu neurčitou” a jeho generální ředitel Mark Zuckerberg uvedl, že “věří, že rizika, která by prezidentovi umožnila v tomto období nadále používat naši službu, jsou prostě příliš velká”. Mluvčí Facebooku se k Trumpově nové platformě odmítl vyjádřit.

Foxnews