Ekologie

EKONOMIKA

Praha chce posílit energetickou soběstačnost a snížit závislost na ruském plynu

Developeři by mohli být v budoucnu povinni při výstavbě v Praze zajistit vytápění svých bytových a komerčních projektů bezemisními zdroji tepla na bázi obnovitelných zdrojů energie.

EKONOMIKA

ČEZ investuje zhruba dvě miliardy Kč do ekologických projektů v Ústeckém kraji

Stavbaři dokončili ekologické projekty v trmické teplárně na Ústecku a první etapu ekologizace elektrárny Tušimice na Chomutovsku. Investice společnosti ČEZ dosahují dvou miliard korun. Cílem prací je snížení emisí znečišťujících látek a rtuti.

EKONOMIKA

Robo-úly mají zachránit svět. Izraelský výrobce na ně získal 80 milionů dolarů ze soukromých zdrojů

Společnost Beewise, izraelský výrobce robotických úlů, který má za cíl zachránit včely před klimatickými změnami, ve středu oznámila, že získala 80 milionů dolarů v rámci financování vedeného soukromou kapitálovou společností Insight Partners.

EKONOMIKA

Prazdroj končí s PET lahvemi, přestal do nich plnit už také piva Kozel a Primus

Plzeňský Prazdroj končí s PET lahvemi, přestal do nich plnit už také poslední značky Velkopovický Kozel a Primus. Pivovar ukončil stáčení do plastových obalů v prosinci, v obchodech se teď doprodávají poslední kusy. Z více než 70 procent teď plní pivo do vratných a znovu použitelných obalů, tedy sudů a skleněných lahví, řekl ČTK mluvčí společnosti Zdeněk Kovář.

EKONOMIKA

Tohle gurmány zabolí: Do konce století kvůli suchu výrazně klesne světová produkce lanýžů

Do konce tohoto století výrazně klesne celosvětová produkce lanýžů, protože světové oblasti pro jejich pěstování budou vysychat až o polovinu rychleji než zbytek světa a zároveň budou často zasaženy vlnami veder.

EKONOMIKA

Cementárny jsou trnem v oku ekologů. Je to oprávněné?

„Ekologové se dívají na cementárny podobně jako na fosilní elektrárny, ropné rafinerie, koksovny či ocelárny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Německo je o krok blíže odchodu od jádra, likvidace ale potrvá i desítky let

Německo s koncem roku ukončí provoz ve třech jaderných elektrárnách, zbývající tři pak vypne do konce roku 2022, čímž se po šesti desetiletích rozloučí s nukleární energetikou. Odstavení jaderných elektráren, likvidace radioaktivního odpadu, demontáž zařízení a následné demolice staveb jsou ale během na dlouhou trať. Než bude na místě reaktorů opět zelená louka a než bude jaderný odpad zabezpečen, mohou uplynout i desítky let.

EKONOMIKA

Prý kvůli špinavým prachům Tykače. Ekoaktivisté přesvědčovali akcionáře Monety, aby nehlasovali pro spojení s PPF

Zhruba desítka aktivistů z iniciativy Zastavme špinavé prachy se před dnešní řádnou valnou hromadou Moneta Money Bank snažila přesvědčovat přicházející akcionáře, aby nehlasovali pro plánované spojení s bankovní částí skupiny PPF a navýšení kapitálu banky.