Erik Hrachovec

27 let, vedoucí oddělení datové analýzy

26 okomentovaných článků

Erik žije v hlavním městě a to sám, tedy většinou. Občas mu dělá společnost mladý muž velmi mladého vzezření, který po čase zase putuje dál. Erik je velmi výkonný a žádaný profesionál, na čemž si patřičně zakládá stejně jako na platu, o kterém se jeho rodičům v okresním městě pod horami může jen zdát. Přesto nemá s rodiči dobré vztahy. Vytýkají mu, že žije podivný způsob života a že by měl založit rodinu stejně jako jeho starší sestra. Erik je toho názoru, že je to každého věc a každý by měl právo žít tak, jak se mu zachce. Volí Piráty a ve velkém městě se mu dýchá volněji než mezi bývalými sousedy. Má rád hudbu, cestování a s oblibou si kupuje značkovou elektroniku i oblečení. Auto nemá, ve městě ho nepotřebuje a navíc věří tomu, že je to přežitek. Peníze, které ušetří za auto, investuje do sebe. Kupuje se zásadně kvalitní potraviny, někdy i bio a pravidelně cvičí. Je společenský, rád bývá středem pozornosti, hodně mluví, často i o sobě a nebojí se nových věcí. Jeho životním mottem je: Žij a nech žít.

Erik je finančně za vodou. Dokonce tak, že občas půjčuje peníze i svým méně úspěšným kamarádům. Jeho plat je vysoce nadprůměrný a k tomu má ještě slušné vedlejší příjmy ze zakázek, které dělá sám na sebe. Dovoluje mu to cestovat po celém světě a byt v centu, který si koupil na hypotéku, má de facto už splacený. Občas sní o velké vile, ale racionálně si uvědomuje náročnost takové investice.

Okomentované články

EKONOMIKA

Neviditelné problémy středního věku: České firmy zbytečně odmítají padesátníky

Nezaměstnanost lidí starších 50 let se zvyšuje. Ke konci srpna letošního roku registroval úřad práce 97.747 evidovaných ve věku nad 50 let.

EKONOMIKA

Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani

Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) včera schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně.

EKONOMIKA

Konec levných čínských gadgetů: Zásilka z Číny za stovku zdraží brzy až na tři stovky

Čeští poslanci projednávají zrušení osvobození od DPH u drobných zásilek ze zemí mimo EU

EKONOMIKA

Úplně nejhorší historicky ve všem? Chudé regiony chudnou, Praha bohatne

Ekonomické rozdíly mezi jednotlivými kraji se místo srovnávání dál prohlubují. V posledních letech výrazného ekonomického růstu před epidemií se ještě zvětšily.

EKONOMIKA

Stavby se prodražují. Mnozí lidé nemají peníze na dokončování rozestavěných projektů

„Stavební firmy preferují práce na větších projektech. Ty jsou často zadávány veřejným sektorem v oblasti inženýrských staveb. Naopak menší soukromé zakázky jsou vytěsňovány, protože na ně chybí výrobní kapacity,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Solární osvěta: Desítky slunečních elektráren v Česku otevřou své brány veřejnosti

V Česku se tento týden otevřou veřejnosti více než dvě desítky slunečních elektráren a dalších solárních projektů.

EKONOMIKA

Přichází velké podzimní zdražování potravin. Postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo

Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent.

EKONOMIKA

Nejisté prostředí v exportu zamezuje plnému využití oživené poptávky

Čeští vývozci se podle odborníků pohybují v nejistém prostředí, které zamezuje plnému využití oživené poptávky po uzávěrách kvůli pandemii koronaviru.