EKONOMIKA

Firma Fjord Bohemia mění vlastníka, koupila jí investiční společnost IPC

V pátek šestého května došlo v prostorách sídla Invest & Property Consulting, a. s. (IPC) k podpisu smlouvy o akvizici českého tradičního zpracovatele ryb - Fjord Bohemia. Nový majitel, IPC tak realizuje strategický plán rozšiřování portfolia vlastněných firem do dalšího oboru.

Společnost Fjord Bohemia byla založena v roce 1999 jako malá firma na Praze 9 v Čakovicích. V tuto chvíli realizuje v potravinářském oboru roční obrat přes 100 milionů korun. Její hlavní činností byla distribuce čerstvých ryb na český trh, zejména do restaurací, hotelů a přímým zákazníkům.

Vzhledem k rychle rostoucímu trhu s čerstvými rybami, vznikl v roce 2006 nápad založit přímo v srdci Evropy v Praze servisní platformu, která se specializuje na zpracování veškerých ryb a dalších mořských produktů k pokrytí požadavků stále rostoucího evropského trhu.

Fjord Bohemia je tak dlouhodobě spojovacím článkem mezi dodavateli a jejími konečnými klienty, což přináší mnoho příležitostí pro spolupráci a také nové možnosti na trhu s čerstvými rybami. 

Investiční manažer IPC Jan Bártl komentuje akvizici takto: Firma v potravinářské branži perfektně doplňuje a rozšiřuje naše portfolio vlastněných společností, máme skvělé plány jak plně využít její potenciál. Se změnou vlastníka přijdou pochopitelně nutné změny, které ale zcela jistě povedou k rozšíření odběratelské báze, a tedy vyšším tržbám. Navážeme na více než dvacetiletou úspěšnou činnost týmu Fjord Bohemia a v tuto chvíli máme plány, jak byznys Fjord Bohemia posunout ve středoevropském kontextu zase ještě o kus dál.“ 

Distribuce rybích produktů ve Fjord Bohemia v tuto chvíli pokrývá 14 států Evropy, přičemž 8 států je konečnou destinací, s průměrným objemem 350 tun každý týden. Někteří partneři mají své kanceláře přímo v prostorách platformy v Praze, což jim ulehčuje komunikaci s klienty a práci na svých nových projektech.

byznysvcesku.cz