EKONOMIKA

Herní platformy FlickPlay a The Sandbox se chystají na cestu k metaverzu

Herní společnosti FlickPlay a The Sandbox v pondělí oznámily nové partnerství, které hráčům umožní používat blockchainová aktiva na obou platformách, což představuje klíčový krok v budování metaverza.

Myšlenka metaverza spočívá v tom, že se lidé volně pohybují mezi virtuálními světy na různých platformách a berou si s sebou své virtuální oblečení a další věci, což je koncept nazývaný interoperabilita. Realizace této koncepce je ještě daleko před námi a bude vyžadovat spolupráci mezi společnostmi a vývojáři metaverza, například společností Meta Platforms, která je vlastníkem Facebooku, Microsoftu a Epic Games.

FlickPlay je aplikace, ve které mohou hráči pomocí interaktivní mapy svého skutečného okolí odemykat digitální sběratelské předměty a poté je pomocí fotoaparátu telefonu překrývat do reálného světa a interakcí s objekty vytvářet videa a další obsah. V pondělí byla oznámena  první kolekce tokenů (NFT) s názvem Flicky, která budou obsahovat návrhy antropomorfního chameleona v různém oblečení.

Část lidí, kteří si Flicky pořídí, bude moci NFT používat jako svého avatara ve webové a mobilní hře The Sandbox, kde si hráči mohou vytvořit trojrozměrný virtuální svět.

NFT je digitální aktivum, které se nachází v blockchainu, záznamu transakcí uchovávaném na počítačích v síti. Blockchain slouží jako veřejná účetní kniha a umožňuje komukoli ověřit pravost NFT a to, kdo jej vlastní.

Zpočátku si majitelé Flicky odemknou verzi chameleona, kterou budou moci používat v The Sandbox, ale brzy budou moci v obou hrách používat přesnou verzi digitálního aktiva, která je uložena v blockchainu, uvedla Pierina Merino, zakladatelka a výkonná ředitelka společnosti FlickPlay, a dodala, že společnost spolupracuje s The Sandbox na dosažení interoperability do konce roku.

Tato integrace je důležitá, protože se jedná o první propojení NFT ve virtuálním světě s využitím spojeným s fyzickým světem, uvedl Sebastien Borget, spoluzakladatel společnosti The Sandbox. Partnerství se společností FlickPlay pomůže "vytvořit více vzrušující zážitek, který se rozšíří do metaverza a hry The Sandbox," řekl.

Ondřej Smutný | reuters.com