EKONOMIKA

Italská Beretta koupí předního výrobce střeliva Ruag Ammotec

Švýcarský koncern Ruag International prodá svou divizi výroby munice Ruag Ammotec italskému výrobci zbraní Beretta Holding. Ruag to uvedl ve svém včerejším sdělení. Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat žádné finanční podmínky transakce.

Ruag Ammotec je předním výrobcem malorážového střeliva v Evropě. Přibližně dvě třetiny prodeje firmy připadají na civilní sektor, jako je lovecké a sportovní střelivo. Firma ale vyrábí také střelivo pro armádu a bezpečnostní orgány. Vlastní značky jako RWS, Norma, Rottweil a Geco.

"Činíme další krok směrem k úplnému ukončení podnikání v oblasti obrany," uvedl generální ředitel firmy Ruag André Wall. Skupina se chce nadále zaměřit na letecký průmysl. Transakci ještě musejí schválit regulační orgány.

Beretta je rodinnou společností, založena byla v roce 1526. Je jedničkou v oblasti lehkých palných zbraní pro lov, sport a obranu a nejstarší zbrojovkou na světě. Jedním z jejích nejznámějších modelů je poloautomatická pistole označovaná jako M9, která se stala oficiální služební pistolí mnoha ozbrojených sil, včetně americké armády. Ta ji začala používat v roce 1985, upozornila agentura APA.

Prezident firmy Pietro Gussalli Beretta označil akvizici za mimořádný okamžik v historii jeho firmy. Beretta vyrábí střelné zbraně a Ruag Ammotec střelivo, takže se jejich aktivity téměř nepřekrývají. Po akvizici by skupina měla mít více než 6000 zaměstnanců, přes 50 dceřiných společností a roční obrat kolem 1,4 miliardy eur (35,3 miliardy Kč).

ČTK | byznysvcesku.cz