Jindřich Kadavý

51 let, hudební pedagog a začínající politik

37 okomentovaných článků

Jindřich je ze slavného pražského rodu. Tatínek byl vcelku známý klavírní virtuos a dědeček si dokonce kdysi dávno udělal jméno jako dirigent jednoho středně významného orchestru v zámoří. Na Jindru zbyla trocha talentu, dost známostí v uměleckém světě a hlavně spousta očekávání. Skončil jako řemeslně zdatný učitel hudby u nenadaných dětí zbohatlíků. Práce je to po letech krajně otravná, ovšem jeden se při tom k leckomu a lecčemu nachomýtne a tak v sobě Jindřich na prahu životní zralosti objevil moudrost přímo vybízející ke správě věcí veřejných. Motivován byl krom nejistého platu i touhou dokázat otci, že do slavné rodiny opravdu patří a zároveň i neodbytným pocitem, že po letech, kdy vystupoval po boku otce na turné po celém světě, má dost co říci tady doma, v malých poměrech zatuchlé české kotlinky. Začal nosit vestu, motýlka, do úst vložil dýmku a jako takto již řádně vyprofilovaný konzervativec vstoupil do TOP 09 v jednom nejmenovaném pražském obvodu. Jindra je katolík, ovšem velmi tolerantní a má rád vše staré a důkladné. Ve svých pravidelných a téměř nikým nečtených blozích s oblibou využívá archaický jazyk a připadá si tak ještě onačejším člověkem. Druhé jméno si vzal po ženě.

Jindřich skládá svůj příjem z více zdrojů. Krom platu v Lidové škole umění a soukromých hodin má ještě další příjmy. Záchranou je popravdě to, že žije téměř zdarma v domě, který restituovali  jeho rodiče a ještě má jistý vedlejší příjem z pronájmu malého obchodu v přízemí téhož domu. Nutné výměny domácích spotřebičů a notně ojeté rodinné Oktavie se pravidelně hrozí. Náklady na život v metropoli a na téměř dospělé děti na školách nejsou malé.

Okomentované články

EKONOMIKA

Mamahotel táhne stále víc: Podíl mladých lidí bydlících u rodičů meziročně vzrostl na 23 procent

Podíl lidí do 26 let bydlících u rodičů v Česku meziročně vzrostl o osm procentních bodů na 23 procent.

EKONOMIKA

316.000 nestačí: V ČR chybí kolem 14.000 IT odborníků

V České republice v současnosti chybí přibližně 14.000 IT odborníků. Dohromady nyní sektor zaměstnává přes 316.000 lidí a zhruba 79 procent firem má problém při hledání nových specialistů získat vhodné kandidáty. Vyplývá to z průzkumu Coding Bootcamp Praha a Techloop.

POLITIKA

Fialova drahota se blíží. Nová pravicová vláda bude muset znovu dojednat Green Deal

Očekávaná Fialova vláda si jinak proti sobě poštve miliony důchodců a skoro milion frustrovaných, jejichž hlas u voleb propadl.

EKONOMIKA

Mezigenerační hypotéky: Dobrý nápad, nebo slepá cesta?

Banky chtějí, aby splácení hypotéky mohli po rodičích „dědit“ děti, důvodem i aktuální zvýšení úroků České národní banky. Ta je však proti těmto takzvaným mezigeneračním hypotékám.

EKONOMIKA

Čím dál víc ojetých aut je v Británii dražších než nové vozy. Co za tím stojí?

Těm, kteří si koupí ojetý vůz v Británii, se může stát, že za něj zaplatí více než za nové auto. Prodejci mají takový problém sehnat vozy, že 17 procent aut starých méně než rok je nyní dražších než jejich nové, avšak nyní nedostupné, ekvivalenty.

POLITIKA

Kovanda: V německých volbách vyhrál politický střed, pro českou ekonomiku je to spíše příznivé

Zelení triumfují v Berlíně, špatná zpráva pro tamní velké nemovitostní vlastníky.

EKONOMIKA

Pivovary v srpnu zvýšily výstav, dařilo se plechovkám

Pivovary hlásí, že srpen byl pro ně výborným měsícem. Meziročně se v něm výstav zvýšil o 1,7 procenta, sdělila ČTK výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

EKONOMIKA

Stavby se prodražují. Mnozí lidé nemají peníze na dokončování rozestavěných projektů

„Stavební firmy preferují práce na větších projektech. Ty jsou často zadávány veřejným sektorem v oblasti inženýrských staveb. Naopak menší soukromé zakázky jsou vytěsňovány, protože na ně chybí výrobní kapacity,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Analytici se neshodují, jak ovlivní vyřazení Číny z Dukovan vzájemný obchod

Analytici se neshodují, jak ovlivní vyřazení Číny z plánovaného tendru na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany vzájemný obchod obou zemí.

EKONOMIKA

První zelené dluhopisy EU vyvolaly mezi investory rekordní zájem

První zelené dluhopisy, které dnes vydává Evropská unie, se setkaly s rekordním zájmem, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informace od hlavního manažera nabídky.

EKONOMIKA

Solární osvěta: Desítky slunečních elektráren v Česku otevřou své brány veřejnosti

V Česku se tento týden otevřou veřejnosti více než dvě desítky slunečních elektráren a dalších solárních projektů.

SPOLEČNOST

Facebook, Instagram a WhatsApp zaznamenaly rozsáhlý výpadek

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp, sociální síť pro sdílení fotografií Instagram a sociální síť facebook zaznamenaly včera krátce před 17:00 SELČ rozsáhlý výpadek.