Karin Léblová

40 let, na volné noze

17 okomentovaných článků

Karin po letech životních zvratů a zmatků dospěla v moudrou, vnitřně svobodnou ženu. Má tři děti, dobrého manžela, který ji uživí a malý obchod se zdravou výživou a potřebami pro maminky v krajském městě, kde i žije. Pohrává si s různými duchovními směry, hlavně ale věří, že vše máme ve své hlavě a mysli. Hodně čte a občas zkouší i meditovat. To jí sice úplně najde a navíc manžel si z toho dělá legraci, faktem ale je, že se nyní cítí konečně spokojená, sebejistá, stabilní. S kamarádkami při svém obchodování často zavede řeč na věci, které jsou tak trochu mezi nebem a zemí a dělá ji dobře jistá aureola tajemnosti, kterou požívá a sama podtrhuje dlouhými sukněmi, exotickými ozdobami a vědoucím výrazem. Hlavně se Karin ale umí často a hodně smát, někdy i sama době. Tak trochu tuší, že nebýt Petrovy, tak se její muž jmenuje, zničující práce ve velké mezinárodní firmě, možná by její krásný duchovní svět vypadal přece jen trochu jinak. Je na něj proto laskavá a velkoryse mu odpouští nudný sex a nekonečné řeči o šíleném šéfovi. K volbám Karin určitě půjde tak jako pokaždé, ale ještě není přesně rozhodnutá koho bude volit.

Kariny finanční záležitosti jsou velmi uspokojivé. Rodinné výdaje de facto táhne manžel a to, co si Karin vydělá ve svém malém podnikání má pro sebe jako určité kapesné. Kupuje za to drobné radosti sobě i blízkým a platí si ne úplně levné hodiny jógy a španělštiny. Kdyby její byznys ještě posílil a manžel si místo udržel, uvažovala by o zaměstnanci a cestě do Asie.

Okomentované články

EKONOMIKA

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

„Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

SPOLEČNOST

Alzheimer na vzestupu. Kde budeme v roce 2050? Privátní centra porostou

Počet Alzheimer center se zvyšuje zatím jen pozvolna. Poptávku pokrýt nestačí, musí nastoupit privátní sektor.

EKONOMIKA

Upracovávají se Češi k smrti? V průměru stráví prací 36 let svého života

Patnáctiletý Čech má před sebou v průměru přesně 36 let pracovního života. Pracovní život je doba, po kterou bude aktivní na trhu práce – tedy bude buď zaměstnaný, nebo nezaměstnaný (čili bude si aktivně zaměstnání hledat).

EKONOMIKA

Byrokracie vítězí! Průměrná malá firma stráví papírováním 272 hodin ročně

Průměrná malá firma v ČR vynaloží na papírování a byrokracii 272 hodin ročně. Proti loňskému roku je to zhoršení o 49 hodin.