Karin Léblová

40 let, na volné noze

81 okomentovaných článků

Karin po letech životních zvratů a zmatků dospěla v moudrou, vnitřně svobodnou ženu. Má tři děti, dobrého manžela, který ji uživí a malý obchod se zdravou výživou a potřebami pro maminky v krajském městě, kde i žije. Pohrává si s různými duchovními směry, hlavně ale věří, že vše máme ve své hlavě a mysli. Hodně čte a občas zkouší i meditovat. To jí sice úplně najde a navíc manžel si z toho dělá legraci, faktem ale je, že se nyní cítí konečně spokojená, sebejistá, stabilní. S kamarádkami při svém obchodování často zavede řeč na věci, které jsou tak trochu mezi nebem a zemí a dělá ji dobře jistá aureola tajemnosti, kterou požívá a sama podtrhuje dlouhými sukněmi, exotickými ozdobami a vědoucím výrazem. Hlavně se Karin ale umí často a hodně smát, někdy i sama době. Tak trochu tuší, že nebýt Petrovy, tak se její muž jmenuje, zničující práce ve velké mezinárodní firmě, možná by její krásný duchovní svět vypadal přece jen trochu jinak. Je na něj proto laskavá a velkoryse mu odpouští nudný sex a nekonečné řeči o šíleném šéfovi. K volbám Karin určitě půjde tak jako pokaždé, ale ještě není přesně rozhodnutá koho bude volit.

Kariny finanční záležitosti jsou velmi uspokojivé. Rodinné výdaje de facto táhne manžel a to, co si Karin vydělá ve svém malém podnikání má pro sebe jako určité kapesné. Kupuje za to drobné radosti sobě i blízkým a platí si ne úplně levné hodiny jógy a španělštiny. Kdyby její byznys ještě posílil a manžel si místo udržel, uvažovala by o zaměstnanci a cestě do Asie.

Okomentované články

EKONOMIKA

Dopady pandemie pociťuje i výrobce kondomů, odpadli mu hlavní odběratelé

Nepříznivé dopady pandemie pociťuje i největší světový výrobce kondomů. Ten přitom původně doufal, že díky tomu, že lidé budou trávit víc času doma, z ní bude těžit. Ředitel malajsijské společnosti Karex Berhad - Goh Miah Kiat - si japonskému listu Nikkei postěžoval na pokles obratu až o 40 procent. Odešli mu totiž nejdůležitější zákazníci.

EKONOMIKA

V souvislosti se zdražením paliv vzrostl zájem o elektrokoloběžky

V souvislosti se zdražením pohonných hmot vzrostl na internetu podle údajů nákupního rádce Heureka.cz zájem o elektrokoloběžky. Jejich prodeje v uplynulém týdnu vzrostly proti předchozím týdnům o 90 procent. Zájem o elektrokola pak vzrostl o 70 procent. ČTK to řekl šéf analytiků Heureky Michal Buzek. Výrazy elektrokoloběžka a elektrokolo podle něj navíc momentálně patří k nejvyhledávanějším na portálu. Kromě rostoucích cen paliv má vliv na nákup tohoto zboží také počasí.

EKONOMIKA

Střídaní času je zabijácké. Kvůli němu v ČR každoročně umírají desítky lidí

O tomto víkendu se opět odehraje změna času, jež už vůbec neměla být.

EKONOMIKA

Pozor! Posunutím odchodu do důchodu o pár dní či týdnů lze letos navýšit měsíční penzi až o tisíce, a to až do konce života

Lidé, kteří se chystají do starobního důchodu letos na přelomu roku, letos musí být obzvláště obezřetní. Správným načasováním odchodu si totiž mohou „přihrát“ stovky až tisíce korun měsíčně na důchodu navíc, a to až do konce života. Naopak špatným načasováním se o stovky až tisíce měsíčně zbytečně připraví, opět až do konce života.

EKONOMIKA

Kudláček: Osm nejzásadnějších dopadů ruské invaze na finanční trhy

Ničivý útok Ruska na Ukrajinu byl začátkem temných událostí, které přinesly utrpení bezpočtu civilistů a zmatek na finančních trzích.

EKONOMIKA

Mamahotel táhne stále víc: Podíl mladých lidí bydlících u rodičů meziročně vzrostl na 23 procent

Podíl lidí do 26 let bydlících u rodičů v Česku meziročně vzrostl o osm procentních bodů na 23 procent.

EKONOMIKA

Více než polovinu polí se zeleninou v Česku obhospodařují velcí pěstitelé

Více než polovinu ze zhruba 12.000 hektarů tuzemských polí s tržní zeleninou loni obhospodařovaly zhruba tři desítky největších pěstitelů, kteří se starají o pěstební plochy převyšující 100 hektarů. V Česku bylo loni evidováno dohromady 435 pěstitelů zeleniny, menším farmářům kvůli horšímu postavení na trhu hrozí ukončení činnosti. ČTK informaci získala ze situační a výhledové zprávy ministerstva zemědělství, na které se podílela Zelinářská unie Čech a Moravy.

EKONOMIKA

EU stanovuje nová internetová pravidla pro společnosti Google a Meta s cílem omezit nelegální obsah

Divize společnosti Alphabet - Google, společnost Meta (Facebook) a další velké online platformy budou muset více bojovat proti nelegálnímu obsahu, jinak jim podle nových internetových pravidel, na kterých se v sobotu dohodly země Evropské unie a zákonodárci EU, hrozí vysoké pokuty.

EKONOMIKA

Vědci testují druh hnojiva, který má pomoci vinařům překonat sucho

Testování nového patentovaného druhu organického hnojiva, které má pomoci vinařům v boji se suchem, začalo v Lednici na Břeclavsku. Hnojivo nazvané Hydrokompost dokáže zadržovat vodu a vracet půdě vláhu až po dobu 100 dní. V tiskové zprávě o tom informoval Výzkumný ústav rostlinné výroby (VÚRV) a Ústav vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity (ÚVV MU).

EKONOMIKA

Kvůli krizi na Ukrajině zatím větší výpadek pracovníků nesledujeme

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) kvůli napjaté situaci na ukrajinsko-ruských hranicích zatím větší výpadek pracovníků z Ukrajiny nesleduje. Mnozí z nich ale avizovali, že se v případě války budou chtít vrátit do vlasti.

EKONOMIKA

Česká pošta letos cílí na ztrátu 800 milionů korun, uvedl ředitel Knap. Nebude zdražovat, ani propouštět

Česká pošta, jeden z největších zaměstnavatelů v zemí, nechystá propouštění, ani žádné zdražování svých základních služeb typu zasílání dopisů a zásilek. Včera to uvedl generální ředitel podniku Roman Knap v rozhovoru s Lukášem Kovandou v pořadu TV Nova „Naše Česko“

EKONOMIKA

Přímé platby nebudou mít strop, menší zemědělci z nich ale dostanou větší podíl

Přímé platby zemědělcům nebudou mít omezení pro velké podniky, menší farmáři z nich ale dostanou větší podíl. Klesne také maximální výše investiční dotace. V úterý večer se na tom shodla koaliční rada, informoval dnes ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

EKONOMIKA

Upracovávají se Češi k smrti? V průměru stráví prací 36 let svého života

Patnáctiletý Čech má před sebou v průměru přesně 36 let pracovního života. Pracovní život je doba, po kterou bude aktivní na trhu práce – tedy bude buď zaměstnaný, nebo nezaměstnaný (čili bude si aktivně zaměstnání hledat).

EKONOMIKA

Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE změnila název na Colt CZ Group SE

Podle předsedy představenstva skupiny Colt CZ Jana Drahoty souvisí změna právě s loňskou akvizicí společnosti Colt a s integračním procesem.

EKONOMIKA

jsou zpátky! Počet zahraničních hostů se meziročně zvýšil o 1 500 procent

„Královéhradecký kraj porazil Prahu v celkovém počtu tuzemských hostů. Stalo se tak v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy Češi preferovali návštěvu hor před návštěvou památek,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Růžová a modrá, pro staromilce dobrá. Jaké budou propříště žádoucí barvy pro vaše děti a co na to trh

Jako nedostatečně progresivní, tedy jdoucí s dobou byla nově označen řetězec dm drogerie markt. V Německu získal anticenu Zlatý kůl v plotě, kterou udělují její tvůrci firmám, u nichž získají dojem, že podporují genderová klišé.

EKONOMIKA

Dopady cen stavebních materiálů: Prodražování staveb dostává rodiny do svízelných situací

„Kvůli vysokému růstu cen stavebních prací a materiálů se množí případy, kdy lidé nemají dostatek peněz na dokončení rozestavěných rodinných domů. V mnohých případech jim banky odmítají navýšit hypoteční úvěry, což vytváří extrémně nepříjemné situace. V lepším případě se lidé stěhují do rozestavěných a nezkolaudovaných domů. V horším případě jsou rozestavěné domy neobyvatelné a rodiny jsou nuceny je prodat, protože si nemohou dovolit splácet hypotéky a k tomu ještě platit nájemné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Ničivě drahý plyn: několik poučení z plynového vývoje. Plyn v EU je opět u hranice 100 eur za megawatthodinu

Plynová krize EU sice v posledních dnech mediálně ustoupila dalšímu z comebacků covidu, ale zažehnána není. Vždy třeba zrovna včera burzovní cena plynu v EU vyhoupla zpět na 100 eur za megawatthodinu. Tedy na více než pětinásobek hodnot běžných před pandemií. Nepochybně už nyní si ale lze vzít z plynové krize několik poučení.

EKONOMIKA

Německo je o krok blíže odchodu od jádra, likvidace ale potrvá i desítky let

Německo s koncem roku ukončí provoz ve třech jaderných elektrárnách, zbývající tři pak vypne do konce roku 2022, čímž se po šesti desetiletích rozloučí s nukleární energetikou. Odstavení jaderných elektráren, likvidace radioaktivního odpadu, demontáž zařízení a následné demolice staveb jsou ale během na dlouhou trať. Než bude na místě reaktorů opět zelená louka a než bude jaderný odpad zabezpečen, mohou uplynout i desítky let.

EKONOMIKA

Průzkum: Dvě třetiny drobných investorek investují až sedminu měsíčního příjmu

- Dvě třetiny drobných investorek investuje až sedminu svého měsíčního příjmu. Na 55 procent Češek investuje do akcií, 44 procent do dluhopisů a 27 procent do kryptoměn. Vyplývá to z průzkumu, který sociální investiční platforma eToro provedla ve spolupráci se společností Appinio v polovině února 2022 mezi 9500 drobnými investorkami ze 14 zemí.

EKONOMIKA

Méně peněz médiím? Meta zvažuje, že sníží objem vyplácených peněz

Americká společnost Meta Platforms uvažuje o snížení objemu peněz, které platí médiím. S odkazem na své zdroje to píše server The Information. Meta je vlastníkem facebooku a dalších projektů, v poslední době se začala zaměřovat na propojení virtuální reality se skutečným světem.

EKONOMIKA

Rusnok: Bez růstu sazeb by inflace byla 20 až 25 procent a kurz 30 Kč za euro

Pokud by Česká národní banka nezvyšovala úrokové sazby, byla by nyní inflace v České republice podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka minimálně mezi 20 až 25 procenty a kurz koruny by byl 30 korun za euro. Rusnok to včera řekl na Diskuzním fóru ČNB na Univerzitě Hradec Králové.

EKONOMIKA

Hypermarketů v ČR stále pozvolna přibývá, první otevřel před 25 lety

Hypermarketů v České republice stále pozvolna přibývá. V lednu letošního roku jich podle statistik společnosti NielsenIQ fungovalo 326, což bylo o sedm více než v prvním měsíci roku 2018.

EKONOMIKA

Italští vědci našli způsob jak upéct pravou pizzu i bez droždí

Italští vědci z Neapolské univerzity Fridricha II. našli způsob jak upéct správně nakynutou pizzu, aniž by do těsta přidali droždí. Studii zveřejnili v časopise Physics of Fluid, a doufají, že metoda najde širší uplatnění. Mohla by podle nich pomoci především lidem, kteří mají na droždí alergii. Informovala o tom agentura ANSA.

EKONOMIKA

ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá

Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.