Karin Léblová

40 let, na volné noze

83 okomentovaných článků

Karin po letech životních zvratů a zmatků dospěla v moudrou, vnitřně svobodnou ženu. Má tři děti, dobrého manžela, který ji uživí a malý obchod se zdravou výživou a potřebami pro maminky v krajském městě, kde i žije. Pohrává si s různými duchovními směry, hlavně ale věří, že vše máme ve své hlavě a mysli. Hodně čte a občas zkouší i meditovat. To jí sice úplně najde a navíc manžel si z toho dělá legraci, faktem ale je, že se nyní cítí konečně spokojená, sebejistá, stabilní. S kamarádkami při svém obchodování často zavede řeč na věci, které jsou tak trochu mezi nebem a zemí a dělá ji dobře jistá aureola tajemnosti, kterou požívá a sama podtrhuje dlouhými sukněmi, exotickými ozdobami a vědoucím výrazem. Hlavně se Karin ale umí často a hodně smát, někdy i sama době. Tak trochu tuší, že nebýt Petrovy, tak se její muž jmenuje, zničující práce ve velké mezinárodní firmě, možná by její krásný duchovní svět vypadal přece jen trochu jinak. Je na něj proto laskavá a velkoryse mu odpouští nudný sex a nekonečné řeči o šíleném šéfovi. K volbám Karin určitě půjde tak jako pokaždé, ale ještě není přesně rozhodnutá koho bude volit.

Kariny finanční záležitosti jsou velmi uspokojivé. Rodinné výdaje de facto táhne manžel a to, co si Karin vydělá ve svém malém podnikání má pro sebe jako určité kapesné. Kupuje za to drobné radosti sobě i blízkým a platí si ne úplně levné hodiny jógy a španělštiny. Kdyby její byznys ještě posílil a manžel si místo udržel, uvažovala by o zaměstnanci a cestě do Asie.

Okomentované články

EKONOMIKA

Z pražských kaváren by měl ministr Vojtěch radost: Nová nařízení poslušně plní

Personál pražských kaváren podle zjištění ČTK pečlivě kontroluje u hostů potvrzení o bezinfekčnosti. Někde se obsluha za tento požadavek omlouvala. Některé podniky informaci o tom, že musejí vyžadovat doklad o očkování, prodělání nemoci nebo testu, vyvěsily u vstupu.

EKONOMIKA

Počet převzetí evropských podniků čínskými investory loni vzrostl

Čínští investoři v loňském roce převzali 155 evropských podniků. To je o 23 více než předloni, ale o polovinu méně než v roce 2016, kdy byla akviziční aktivita čínských firem v Evropě na vrcholu. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila poradenská společnost EY. Na akvizice evropských firem loni čínští investoři vynaložili celkem 12,4 miliardy dolarů (zhruba 280 miliard Kč), uvedla agentura DPA.

EKONOMIKA

Češi si zahrady zvelebují podobně jako byty, investují vyšší sumy

Češi si zahrady podle prodejců zvelebují podobně jako byty, vytvářejí si na nich druhé společenské prostory. Důležité jsou pro ně pohodlí a kvalita, často tak neváhají do venkovního zařízení investovat vyšší částky.

EKONOMIKA

Hypermarketů v ČR stále pozvolna přibývá, první otevřel před 25 lety

Hypermarketů v České republice stále pozvolna přibývá. V lednu letošního roku jich podle statistik společnosti NielsenIQ fungovalo 326, což bylo o sedm více než v prvním měsíci roku 2018.

EKONOMIKA

Kudláček: Osm nejzásadnějších dopadů ruské invaze na finanční trhy

Ničivý útok Ruska na Ukrajinu byl začátkem temných událostí, které přinesly utrpení bezpočtu civilistů a zmatek na finančních trzích.

EKONOMIKA

Nejsi očkovaný? Máš padáka! Firmy začínají propouštět své neočkované zaměstnance

Americká divize společnosti T-Mobile se připravuje propustit všechny své zaměstnance, kteří nejsou očkování proti covidu. Pokud si zaměstnanci nezajistí plné očkování do 2. dubna letošního roku, čeká je vyhazov. Zprávu dnes přináší agentura Bloomberg, které měla možnost nahlédnout do dokumentů z vnitřní komunikace firmy.

EKONOMIKA

České hospody a restaurace se bouří. Lockdown je stál desítky miliard

Češi loni totiž kvůli covidu utratili v restauracích a hospodách o 76 miliard korun méně, než by utratili nebýt pandemie, plyne z nových dat Eurostatu.

EKONOMIKA

Biden to dělá jinak. USA letos prodaly do zahraničí o zhruba pětinu méně zbraní než loni

Spojené státy v letošním fiskálním roce prodaly zahraničním vládám zbraně a vojenské vybavení za 138 miliard dolarů (3,05 bilionu korun), o 21 procent méně než v roce předchozím.

POLITIKA

Nejproblematičtější člen NATO se sblížil s Ruskem. Může mít jejich „přátelství“ dlouhého trvání?

Ze 30 členů NATO nezpůsobil Severoatlantické alianci v poslední době žádný stát více problémů než Turecko. Země s druhou největší stálou armádou v NATO se navíc nachází v centru strategicky významného regionu, což z něj činí nepostradatelného spojence.

EKONOMIKA

Babiš s Hamáčkem se přetahují, kdo více zvýší platy ve veřejné sféře. Neudržitelné

Politici se před volbami předhánějí ve slibování platového navýšení. Premiér Andrej Babiš záměr zvyšování platů ve veřejné sféře zdůvodnil vyšší inflací. Ministerstvo financí ji ve své aktuální, srpnové prognóze letos odhaduje na 3,2 procenta, příští rok pak na 3,5 procenta.

EKONOMIKA

Byrokracie vítězí! Průměrná malá firma stráví papírováním 272 hodin ročně

Průměrná malá firma v ČR vynaloží na papírování a byrokracii 272 hodin ročně. Proti loňskému roku je to zhoršení o 49 hodin.

EKONOMIKA

Za levnými nákupy do Polska. Čtvrteční prudké zvýšení úroků ČNB Čechům rekordně zlevnilo nákupy v Polsku

Česká koruna v pátek zakončila obchodování na nejsilnější úrovni vůči polskému zlotému v celé novodobé historii. Je nyní, o tomto víkend, vůči polské měně nejsilnější od v 90. let, kdy jak Česko, tak Polsko procházely transformačním období. V rámci transformace Česko přijalo režim volného plovoucího kursu v květnu 1997, Polsko pak v dubnu 2000.

EKONOMIKA

Podvodníci mají svůj svátek. Jmenuje se Black Friday

„Kdyby byl Black Friday výhodný pro zákazníky a obchodníci by na něm prodělávali, dávno by ho zrušili. Místo toho jsme svědky monstrózních marketingových kampaní, kterými se obchodníci k tomuto svátku konzumu hrdě hlásí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Metro využívá 850.000 lidí denně, proti době před pandemií o 150.000 méně

Pražské metro využívá v současné době v průměru zhruba 850.000 cestujících denně, což je proti době před pandemií covidu-19 o zhruba 150.000 lidí méně. Povrchovou dopravu využívá proti normálu zhruba o 15 procent cestujících méně. Na dnešním jednání magistrátního dopravního výboru to řekl Martin Šubrt, náměstek ředitele organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

EKONOMIKA

Pozor! Posunutím odchodu do důchodu o pár dní či týdnů lze letos navýšit měsíční penzi až o tisíce, a to až do konce života

Lidé, kteří se chystají do starobního důchodu letos na přelomu roku, letos musí být obzvláště obezřetní. Správným načasováním odchodu si totiž mohou „přihrát“ stovky až tisíce korun měsíčně na důchodu navíc, a to až do konce života. Naopak špatným načasováním se o stovky až tisíce měsíčně zbytečně připraví, opět až do konce života.

EKONOMIKA

Česká pošta letos cílí na ztrátu 800 milionů korun, uvedl ředitel Knap. Nebude zdražovat, ani propouštět

Česká pošta, jeden z největších zaměstnavatelů v zemí, nechystá propouštění, ani žádné zdražování svých základních služeb typu zasílání dopisů a zásilek. Včera to uvedl generální ředitel podniku Roman Knap v rozhovoru s Lukášem Kovandou v pořadu TV Nova „Naše Česko“

EKONOMIKA

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.

EKONOMIKA

Střídaní času je zabijácké. Kvůli němu v ČR každoročně umírají desítky lidí

O tomto víkendu se opět odehraje změna času, jež už vůbec neměla být.

EKONOMIKA

Microsoft koupí za 68,7 miliardy USD výrobce videoher Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty nebo Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily dnes firmy ve společném sdělení. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

EKONOMIKA

V souvislosti se zdražením paliv vzrostl zájem o elektrokoloběžky

V souvislosti se zdražením pohonných hmot vzrostl na internetu podle údajů nákupního rádce Heureka.cz zájem o elektrokoloběžky. Jejich prodeje v uplynulém týdnu vzrostly proti předchozím týdnům o 90 procent. Zájem o elektrokola pak vzrostl o 70 procent. ČTK to řekl šéf analytiků Heureky Michal Buzek. Výrazy elektrokoloběžka a elektrokolo podle něj navíc momentálně patří k nejvyhledávanějším na portálu. Kromě rostoucích cen paliv má vliv na nákup tohoto zboží také počasí.

EKONOMIKA

Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE změnila název na Colt CZ Group SE

Podle předsedy představenstva skupiny Colt CZ Jana Drahoty souvisí změna právě s loňskou akvizicí společnosti Colt a s integračním procesem.

EKONOMIKA

Italští vědci našli způsob jak upéct pravou pizzu i bez droždí

Italští vědci z Neapolské univerzity Fridricha II. našli způsob jak upéct správně nakynutou pizzu, aniž by do těsta přidali droždí. Studii zveřejnili v časopise Physics of Fluid, a doufají, že metoda najde širší uplatnění. Mohla by podle nich pomoci především lidem, kteří mají na droždí alergii. Informovala o tom agentura ANSA.

EKONOMIKA

Vždyť dnes každý pomáhá Ukrajině jak může…

Válka na Ukrajině způsobila v Evropě bezprecedentní humanitární krizi. Ukrajinským utečencům pomáhají v nebývalé míře jak čeští jednotlivci, tak i obce, spolky a soukromé společnosti.

EKONOMIKA

Revoluce v cestování. Pandemie podle šéfa Airbnb navždy změnila způsob, jak lidé cestují

Způsob, jak lidé cestují, se v důsledku pandemie covidu-19 navždy změnil. Uvedl to podle serveru BBC šéf společnosti Airbnb Brian Chesky.

EKONOMIKA

Trable Sberbank i jejích klientů: Co se stalo a co teď dělat?

EU včera nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, ovládané ruským ministerstvem financí. Zmrazení se týká rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá i česká Sberbank CZ, a také dvou jejích divizí, slovinské a chorvatské. Znamená to například, že klienti uvedených bank nemohou vybírat své vklady.

EKONOMIKA

ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá

Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.