Kryptoměny

EKONOMIKA

Kudláček: Bitcoin během včerejška klesl pod úroveň 27 000 dolarů, kryptoměnový trh odepsal 200 miliard dolarů

Více než 200 miliard dolarů bylo vymazáno z celého krypto trhu během jednoho dne, přičemž největší kryptoměna Bitcoin klesla pod úroveň 27 000 dolarů, než se během noci opět vrátila nad hodnotu 30 000 dolarů.

EKONOMIKA

Gucci začne v některých amerických obchodech přijímat platby kryptoměnami

Italský módní dům Gucci, který spadá pod francouzský Kering, začne v některých obchodech v New Yorku, Los Angeles, Miami, Atlantě a Las Vegas přijímat platby v několika kryptoměnách.Gucci bude přijímat například bitcoin, ether, dogecoin či Shiba inu

EKONOMIKA

Stripe zavádí na Twitteru výplaty pro tvůrce obsahu v kryptoměnách

Platební společnost Stripe oficiálně oznámila rozšíření globálních výplat a ve spolupráci se sociální sítí Twitter nyní zavádí pilotní program, který umožní výplaty pro tvůrce obsahu v kryptoměnách.

EKONOMIKA

Evropský kryptoprůmysl usiluje o ovlivnění politiky EU

Více než 40 vedoucích představitelů kryptobyznysu požádalo Evropskou unii, aby od společností obchodujících s kryptoměnami nepožadovala zveřejňování podrobností o transakcích a zmírnila svou snahu omezovat rychle rostoucí decentralizované finanční platformy.


EKONOMIKA

Amazon v dohledné době nepřidá možnost platby kryptoměnou

Generální ředitel Amazonu Andy Jassy v rozhovoru pro CNBC ve čtvrtek uvedl, že tento gigant v oblasti elektronického obchodování není blízko k tomu, aby do svého maloobchodního podnikání přidal kryptoměny jako platební prostředek.

EKONOMIKA

Objem obchodů s kryptoměnami do března klesl meziročně o polovinu na 1,1 mld. Kč

Češi v prvním čtvrtletí letošního roku zobchodovali kryptoměny zhruba za 1,1 miliardy korun. Je to asi o polovinu méně než ve stejném období loni během takzvané bitcoinové horečky. Největší objem obchodů i nadále připadá na bitcoin a ethereum. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.

EKONOMIKA

Skoro polovina držitelů své kryptoměny nakoupila v roce 2021

Skoro polovina současných držitelů kryptoměn ve Spojených státech, Latinské Americe a v Asii si je poprvé nakoupila v roce 2021. Podle agentury Reuters to zjistil průzkum kryptoměnové burzy Gemini. Jeho tvůrci se na kryptoměny od listopadu 2021 do února 2022 dotazovali téměř 30.000 lidí ve 20 zemích.

EKONOMIKA

Podvodné reklamy na krypto na Facebooku? Austrálie to už vyšetřuje

ustralský úřad pro hospodářskou soutěž zahájil vyšetřování majitele Facebooku společnosti Meta kvůli údajně podvodným nebo zavádějícím reklamám na kryptoměny. Americké společnosti hrozí finanční a jiné postihy, uvedl zpravodajský web BBC.

EKONOMIKA

Kryptografické financování války: Ukrajina představí NFT na podporu armády

Ukrajina ve čtvrtek představí plány na podporu svých ozbrojených sil pomocí NFT, uvedl její vicepremiér, což je nejnovější krok v úsilí Kyjeva získat finanční prostředky v kryptoaktivitách poté, co Rusko minulý týden napadlo zemi.

EKONOMIKA

Kudláček: Kdy definitivně přijdeme o fyzické peníze?

Únor byl pro digitální měny rušným měsícem. V Číně vedly zimní olympijské hry 2022 k širšímu zavedení oficiální čínské digitální měny, digitálního jüanu. Indie začátkem února také oznámila plány na spuštění blockchainové verze rupie provozované centrální bankou v roce 2023.

EKONOMIKA

Kudláček: Intel vyvinul nový energeticky efektivní čip pro těžbu kryptoměn

Společnost Intel udělala výrazný krok pro vyšší udržitelnost těžby kryptoměn, když vytvořila nový čip, při jehož návrhu byl kladen důraz především na energetickou účinnost.

EKONOMIKA

Mezinárodní měnový fond vyzval Salvador, aby upustil od zavedení bitcoinu jako zákonného platidla

Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) opět vyzvala Salvador, aby upustil od zavedení bitcoinu jako zákonného platidla. Středoamerickou zemi zároveň nabádá k přísné regulaci tamní digitální peněženky Chivo.

EKONOMIKA

Volný pád kryptoměn pokračuje. Bitcoin klesl pod 34.000 dolarů, je nejníže od konce loňského července

Bitcoin oslabuje, vvčera dopoledne odepisoval kolem sedmi procent a dostal se pod 34.000 dolarů. Nejznámější kryptoměna se tak ocitla nejníže od loňského 25. července a zhruba 51 procent pod svým dosavadním maximem, na které vystoupala loni v listopadu. Bitcoin oslabuje, vvčera dopoledne odepisoval kolem sedmi procent a dostal se pod 34.000 dolarů. Nejznámější kryptoměna se tak ocitla nejníže od loňského 25. července a zhruba 51 procent pod svým dosavadním maximem, na které vystoupala loni v listopadu.