Michal Babinec

46 let, byznysmen

44 okomentovaných článků

Michal začal svoji kariéru původně jako ne úplně úspěšný student a poté zaměstnanec. Už v prvním zaměstnání mu došlo, že je to celé vlastně pokračování školy. Odměny se přidělují především za konformitu a dobré vztahy s učiteli, nadřízenými. Řeči o kreativitě byly většinou jen řečmi. Pro Michala to znamenalo jediné, pracovat sám na sebe se rozhodl už po druhém pokusu nechat se zaměstnat a několikátém konfliktu s nadřízenými, jejichž myšlení přes veškerá firemní hesla opravdu tvůrčí nebylo. Byly to roky tvrdé práce a také několika zklamání zejména z přátel, se kterými své podnikání rozjížděl, ale zatímco lidé přicházeli a odcházeli, firma, kterou Michal budoval téměř z ničeho, si pomalu ale jistě nacházela své místo na slunci. Někdy po čtyřicítce přišel zlom. Bohužel i osobní, Michal jasně cítil, že rozpad rodiny byla jedna z cen za jeho úspěch, který ale jakoby mu veškerá ta lidská zklamání chtěl vynahradit. Poprvé v životě o sobě mohl říci, že je bohatý a zajištěný. Michal už od studentských let vždy volil pravici. Jen v poslední době začal pochybovat, jestli nějaká skutečná ještě existuje. 

Michal nemalou část svých solidních výdělků rozumně reinvestuje do firmy své i cizích. Své přebytky rozmisťuje do více oblastí, aby v případě oslabení či ztráty jedné byl stále dobře zajištěn. Auta si již několik let kupuje ne snad vysloveně luxusní, ale podle chuti, na cenu se příliš ohlížet nemusí. Jeho dům v dobré čtvrti reprezentuje jeho životní úspěch, stejně jako exotické destinace jeho dovolených.

Okomentované články

EKONOMIKA

Pivovary v srpnu zvýšily výstav, dařilo se plechovkám

Pivovary hlásí, že srpen byl pro ně výborným měsícem. Meziročně se v něm výstav zvýšil o 1,7 procenta, sdělila ČTK výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

EKONOMIKA

Upracovávají se Češi k smrti? V průměru stráví prací 36 let svého života

Patnáctiletý Čech má před sebou v průměru přesně 36 let pracovního života. Pracovní život je doba, po kterou bude aktivní na trhu práce – tedy bude buď zaměstnaný, nebo nezaměstnaný (čili bude si aktivně zaměstnání hledat).

EKONOMIKA

Tak už i diamanty, kde se to zastaví? Jejich dodávky budou několik let omezené

Největší světový těžař diamantů, ruská skupina Alrosa, varoval, že dodávky drahých kamenů budou několik let omezené, mimo jiné kvůli odstávkám dolů a nedostatku nových těžebních projektů.

EKONOMIKA

V průmyslu se zdražuje nejrychleji od roku 1993. Růst cen se naplno rozjel i ve stavebnictví a zemědělství

„Zdražování stále nabírá na obrátkách. Je tak zřejmé, že rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb bylo správné a v následujících měsících zřejmě dojde k jejich dalšímu růstu.

EKONOMIKA

Babiš s Hamáčkem se přetahují, kdo více zvýší platy ve veřejné sféře. Neudržitelné

Politici se před volbami předhánějí ve slibování platového navýšení. Premiér Andrej Babiš záměr zvyšování platů ve veřejné sféře zdůvodnil vyšší inflací. Ministerstvo financí ji ve své aktuální, srpnové prognóze letos odhaduje na 3,2 procenta, příští rok pak na 3,5 procenta.

EKONOMIKA

Peníze ve druhém pilíři, které zřejmě nikomu nechybí. Přijdou o ně majitelé?

Téměř 1300 lidí si stále nevyzvedlo peníze ze zrušeného druhého pilíře penzijního připojištění. Čas na jejich vyplacení se krátí, lhůta skončí s rokem 2023

EKONOMIKA

Salvador zavedl bitcoin jako zákonné platidlo. Jak dopadne experiment?

Po dvanácti letech existence čeká kryptoměnu bitcoin jedna z největších výzev jeho dosavadní historie. Stává se poprvé oficiálně používaným, zákonným platidlem některé ze zemí světa. A sice středoamerického Salvadoru.

EKONOMIKA

Rostoucí ceny elektřiny a ropy zřejmě zdraží městskou veřejnou dopravu

Městské dopravní podniky po celé zemi se potýkají s rostoucími cenami energií, zejména pak elektřiny a ropy, ale pochopitelně také plynu.

EKONOMIKA

Konec levných čínských gadgetů: Zásilka z Číny za stovku zdraží brzy až na tři stovky

Čeští poslanci projednávají zrušení osvobození od DPH u drobných zásilek ze zemí mimo EU

EKONOMIKA

Milostivé léto pod palbou kritiky exekutorské komory

Exekutorská komora se ohradila proti podmínkám tzv. milostivého léta, obsaženým v novele občanského soudního řádu a exekučního řádu.

EKONOMIKA

Ceny nezadržitelně stoupají. Inflace likviduje úspory střadatelů

„Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny pravděpodobně otočí kormidlem rozpočtové politiky směrem k větším úsporám. To by mohlo zmírnit domácí inflační tlaky, které jsou podporovány tvorbou rekordních schodků státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

SPOLEČNOST

Fenomén horských apartmánů: Novodobé chataření pro bohaté?

Individuální rekreace v tuzemských horách zažila během covidových opatření renesanci. V čem je rozdíl oproti tradičnímu českému chataření? A jak je to s cenami v neatraktivnějších lokalitách?

EKONOMIKA

Češi v srpnu koupili kryptoměny za 200 milionů Kč, proti loňsku dvojnásobek

V srpnu Češi nakoupili kryptoměny za přibližně 200 milionů korun, což je zhruba stejně jako v předchozím měsíci a dvojnásobek toho, co před rokem.

EKONOMIKA

Pandemie růst privátního zdravotnictví nezabrzdila, oboru se celosvětově daří

Privátní zdravotnictví je v intencích moderního světa stále dynamicky rostoucím oborem. Potvrzují to aktuální burzovní zprávy napříč globální ekonomikou. Například Dow Jones U.S. Health Care Index za posledních 12 měsíců vykázal solidní růst o 30,19 procent.