EKONOMIKA

Náboje pod pultem? Sellier & Bellot zaznamenal enormní zájem o své výrobky

Vlašimský výrobce munice, společnost Sellier & Bellot, zaznamenal v souvislosti s děním na Ukrajině enormní zájem o své výrobky, což vedlo k aktuální zhoršené dostupnosti nábojů. Jejich výroba a distribuce na tuzemský trh ale nebyla přerušena a pokračuje dál

Firma letos dodá na trh v ČR stejné, nebo větší množství nábojů než v roce 2021. Jaký byl loňský objem výroby, společnost neuvedla. Zvýšená poptávka po střelivu je evidentní nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Výroba a distribuce nábojů pro tuzemský trh ve vlašimském závodě pokračuje podle plánu, na aktuální zhoršenou dostupnost nábojů má podle generálního ředitele Radka Musila vliv současná situace v souvislosti s děním na Ukrajině a snaha lidí se předzásobit. "Pozorujeme skutečně enormní zájem o naše výrobky. Zásobování domácího trhu je pro nás prioritou. Musíme ale také zásobovat naše ostatní stálé zákazníky," upozornil Musil.

Firma podle něj reaguje na nepodložené dohady, které se objevují v posledních dnech, a prohlašuje, že výroba a distribuce nábojů na tuzemský trh nebyla přerušena a pokračuje dál. "Také v roce 2022 dodáme na trh v České republice stejné, nebo dokonce větší množství nábojů než v roce 2021. Prodej v tomto roce byl na tuzemském trhu přitom naprosto rekordní," uvedl Musil.

Zvýšená poptávka po střelivu je podle firmy evidentní v celé Evropě. Dlouhodobě nedostatkovým zbožím jsou v celosvětovém měřítku také nábojové zápalky. Pro zákazníky jsou zápalky k dostání v podnikové prodejně Sellier & Bellot ve Vlašimi v maximálním objemu 2000 kusů na jednoho kupujícího. Stejně tak se firma snaží mít k dispozici v limitovaném množství i nejběžnější ráže.

Vlašimský výrobce munice se podle Musila již zapojil do pomoci Ukrajině a zareagoval na požadavek ukrajinské strany. "Veškeré dostupné náboje požadovaného speciálního provedení na našem skladě jsme prostřednictvím Armády České republiky darovali ukrajinské armádě," dodal Musil.

Historie Sellier & Bellot sahá do roku 1825, od roku 2009 patří do skupiny brazilské společnosti CBC - Companhia Brasileira de Cartuchos S.A. Zásadními produkty společnosti s ročním obratem přes čtyři miliardy korun jsou pistolové a revolverové střelivo a kulové náboje.

ČTK | byznysvcesku.cz