EKONOMIKA

Netflix zrušil Meghanin chystaný kreslený seriál, musí šetřit

Americká internetová televize Netflix zrušila chystaný kreslený seriál Pearl (Perla), který měla produkovat manželka britského prince Harryho Meghan Markleová. Firma je po prudkém poklesu předplatitelů nucena šetřit a zastavuje i další projekty. Píše o tom na svém webu server BBC.

Netflix v letošním prvním čtvrtletí ztratil 200.000 předplatitelů, odhadoval přitom, že mu jich 2,5 milionu přibude. Varoval také, že se jeho služby chystají opustit další miliony předplatitelů. To smazalo více než 50 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč) z tržní hodnoty společnosti - tržní kapitalizace aktuálně činí 84,57 miliardy dolarů.

Společnost Archewell Productions, kterou Markleová založila se svým mužem, loni oznámila, že Meghan bude výkonnou producentkou seriálu Pearl. Seriál měl vyprávět o dobrodružstvích 12leté dívky, která se inspiruje vlivnými ženami z historie.

Netflix nicméně potvrdil, že bude s Archewell Productions pokračovat ve spolupráci na řadě jiných projektů. Bude mezi nimi i dokumentární seriál o sportovcích, kteří soutěží v klání Invictus Games pro zraněné veterány, což je akce, kterou založil princ Harry.

ČTK | byznysvcesku.cz

Erik Hrachovec
27 let, vedoucí oddělení datové analýzy . Cítí se v pohodě

Je pravdou, že počet předplatitelů Netflixu neustále rostl. Určitě k tomu výrazně přispěla i pandemie. Netflix odhadoval, že v letošním roce bude mít celosvětově 617,4 milionů předplatitelů, příští rok 647,1 a v roce 2024 dokonce 670,7 milionů. Těžko říct, nakolik to byla reálná čísla, a do jaké míry se jedná spíš o prognózy pro investory. Netflix sice svádí pokles na rozšířené sdílení hesel, ale to je spíš výmluva. Je jisté, že mu roste konkurence, v USA třebas Disney, CBS nebo Paramount, a už to nebude mít tak snadné jako v minulost, kdy byl v podstatě monopolistou. Lidé si jednoduše začnou více vybírat.

Milan Šáda
46 let, posunovač u dráhy . Cítí se znechucený

Sem se musel v hospodě zeptat, co to ten Netfix je. Karel řikal, že prej to je televize přez internet, za kterou se ještě musí navíc platit a hrajou tam samý černoši a teplouši. Nějakej černoch prej hrál dokonce i Karla čtvrtýho nebo nějakýho krále. Tak bez toho se klidně obejdu. Ale nedivim se, že ta Megan jim chtěla nacpat svý díla, ta je taky trochu přičmoudlá. Navíc to mělo bejt něco o nějaký holčičce, která obdivuje jiný ženský. Měli by spíš natočit něco o chlapech. Takovou psychologickou sondu do jejich duše, prostě něco jako Homolkovi nebo Rambo.

Karin Léblová
40 let, na volné noze . Cítí se bezradný

Manžel předplatil Netflix a ještě nějaké jiné kanály, ale přiznám se, že už to ani moc nesleduji. Ze začátku jsem byla nadšená a dívala jsem se na skoro každý nový seriál. Milovala jsem hlavně Emily in Paris. A pomohlo mi to také s angličtinou. Ale postupem času se mi začalo zdát, že mě televize vysává. Teď si mnohem raději zajdu do přírody nebo se setkám s přáteli. Ale musím říct, že skoro všechno, co Netflix dělá, mi připadá na velmi dobré úrovni. Dokonce i takové ty, abych tak řekla, lechtivější věci má zpracované vkusně.