Nikola Spurná

30 let, prodavačka

27 okomentovaných článků

Nikola žije v malé vesnici uprostřed nezajímavé rovinaté krajiny, kde je to všude daleko. Vyučila se původně švadlenou, vlastně ani neví proč, asi jí to matka poradila. V osmnácti otěhotněla se spolužákem ze základní školy, nevzali se a po pár letech i rozešli. Teď už má třetího přítele a dvě děti. Většinu času se cítí unaveně. V hypermarketu, kde pracuje a kam musí brzy ráno dojíždět, nejsou nejlepší vztahy a zákazníci… Škoda mluvit. Když přijde unavená večer domů, dožadují se pozornosti ještě její děti, kterým se ve škole úplně nedaří, starší syn má problémy hlavně s chováním. Jarin, poslední Nikoly partner se ho pokusil zkraje společného soužití vychovávat, ale syn mu řekl: Ty nejsi můj táta a tím bylo vše vyřízeno. Jarin ho jednou vzal dokonce pod krkem, ale to už zase nevydržela Nikola a doma byl nejdřív veliký křik a nakonec veliké ticho, které tak nějak trvá vlastně doteď. Nikola sní o velikém krásném domě, exotických dovolených a rodině, kde se mají všichni rádi. Volit Nikola nechodí. Je toho názoru, že je to stejně jedno, oni se tam nahoře spolu nakonec vždy nějak domluví a rohlíky kvůli tomu levnější nebudou.

Finanční záležitosti Nikoly jsou jedna velká katastrofa už od doby, kdy poprvé otěhotněla. Příjmy se skládají z nepravidelně chodících alimentů, nevelkých přídavků státu a peněz, které ji na společnou domácnost dávají porůznu její partneři. Nikola žije v nájmu v obecní bytovce s nepříjemnými sousedy a krom staršího spotřebitelského úvěru nemá žádný majetek. Starý, neustále porouchaný automobil je ve vlastnictví jejího přítele.

Okomentované články

EKONOMIKA

Mezigenerační hypotéky: Dobrý nápad, nebo slepá cesta?

Banky chtějí, aby splácení hypotéky mohli po rodičích „dědit“ děti, důvodem i aktuální zvýšení úroků České národní banky. Ta je však proti těmto takzvaným mezigeneračním hypotékám.

EKONOMIKA

Čím dál víc ojetých aut je v Británii dražších než nové vozy. Co za tím stojí?

Těm, kteří si koupí ojetý vůz v Británii, se může stát, že za něj zaplatí více než za nové auto. Prodejci mají takový problém sehnat vozy, že 17 procent aut starých méně než rok je nyní dražších než jejich nové, avšak nyní nedostupné, ekvivalenty.

EKONOMIKA

Babiš s Hamáčkem se přetahují, kdo více zvýší platy ve veřejné sféře. Neudržitelné

Politici se před volbami předhánějí ve slibování platového navýšení. Premiér Andrej Babiš záměr zvyšování platů ve veřejné sféře zdůvodnil vyšší inflací. Ministerstvo financí ji ve své aktuální, srpnové prognóze letos odhaduje na 3,2 procenta, příští rok pak na 3,5 procenta.

SPOLEČNOST

Fenomén horských apartmánů: Novodobé chataření pro bohaté?

Individuální rekreace v tuzemských horách zažila během covidových opatření renesanci. V čem je rozdíl oproti tradičnímu českému chataření? A jak je to s cenami v neatraktivnějších lokalitách?

EKONOMIKA

Zuckerberg během výpadku Facebooku zchudnul o dvojnásobek Babišova majetku

Výpadek Facebooku „přihrál“ miliony nových uživatelů platformám Signal a Telegram a Marka Zuckerberga připravil o šest miliard dolarů

SPOLEČNOST

Alzheimer na vzestupu. Kde budeme v roce 2050? Privátní centra porostou

Počet Alzheimer center se zvyšuje zatím jen pozvolna. Poptávku pokrýt nestačí, musí nastoupit privátní sektor.

POLITIKA

Babiš chce omezit zvyšování cen energií, na jiné zdražování údajně nemá vliv

Premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil, že jeho vláda učiní maximum proti zvyšování cen energií. Na zdražování dalších komodit a služeb podle svých slov nemá vliv. Uvedl to dnes při interpelacích na dotaz předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka, kterého nazval ekonomickým diletantem.