Objem kryptoměnových obchodů v únoru stoupl o 17 procent. Nový trend?

Objem kryptoměnových obchodů v únoru stoupl o 17 procent. Nový trend?

Objem kryptoměnových obchodů v únoru stoupl o 17 procent na 2,7 bilionu dolarů (téměř 60 bilionů Kč). Reagoval mimo jiné na oznámení automobilky Tesla, že do nejznámější digitální měny bitcoinu investovala 1,5 miliardy dolarů. Největší objem obchodů v historii se uskutečnil 23. února, kdy bitcoin oslabil o deset procent. S odkazem na údaje analytické společnosti CryptoCompare o tom dnes píše agentura Reuters.

Trh s kryptoměnami se konsoliduje. Na celkovém objemu obchodů se v rostoucí míře podílejí větší burzy, jako je Binance. Minulý měsíc se objem na nich zobchodovaných transakcí zvýšil o 35 procent na 2,4 bilionu dolarů. Obchodů na menších burzách naopak ubylo o 36 procent na 381 miliard dolarů.

Vstup velkých hráčů typu Tesly a Mastercard do bitcoinu zapříčinil minulý měsíc růst jeho ceny až na rekordních 58.354 dolarů (1,3 milionu Kč). Jeho tržní kapitalizace pak přesáhla jeden bilion USD. Hlavní kryptoměna známá prudkými cenovými výkyvy od dosažení únorového maxima ale už mezitím oslabila o zhruba 20 procent a dnes se prodává za asi 47.000 dolarů.

V Česku se poptávka po bitcoinech za poslední rok zvýšila pětkrát. Jen letos v lednu objem nakupovaných kryptoměn přesáhl půl miliardy korun, což je o polovinu více než ve stejném měsíci loni, uvedl ředitel firmy Bitstock.com Martin Stránský. V minulém roce se za celý rok prodaly v Česku kryptoměny za čtyři miliardy Kč.

ČTK | byznysvcesku.cz