Počítače

EKONOMIKA

Kudláček: Příběh Steva Jobse a společnosti Apple, kterou založil

Apple se stal první společností v historii s tržní kapitalizací 2 biliony dolarů. Není to žádné překvapení, protože stále udivuje svět svými inovativními produkty a službami. Pojďte s námi vyrazit na krátký výlet do historie této ikonické značky.

EKONOMIKA

V Brně vznikne inkubátor pro začínající firmy, které vyvíjejí počítačové hry

Inkubátor pro firmy, které vyvíjejí počítačové hry, bude v kreativním centru KUMSTJihomoravského inovačního centra v Brně (JIC). Na jeho vzniku se podílela i místní komunita herních vývojářů GameDev Area a Herní klastr. Inovační centrum o tom informovalo v tiskové zprávě.

EKONOMIKA

Hewlett Packard Enterprise bude mít nový závod na superpočítače v Kutné Hoře

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) investuje do nového výrobního závodu na superpočítače v Kutné Hoře. Vznikne vedle továrny na výrobu standardních serverů a řešení pro ukládání dat. Se zahájením výroby se počítá v letošním třetím čtvrtletí, oznámila firma v tiskové zprávě. Výši investice neuvedla.

EKONOMIKA

Eset v Česku do rozšiřování vývojových center investuje 200 milionů Kč

Bezpečnostní firma Eset investuje do rozšíření svých vývojových center v České republice 8,3 milionu eur, tedy zhruba 204 milionů korun. Investice budou směřovat zejména do personálních nákladů a rozšíření zázemí pro nové zaměstnance, jejichž počet se má v Česku v letošním a příštím roce zdvojnásobit.

EKONOMIKA

Avast loni zvýšil provozní zisk o 4,5 procenta, vzrostly také výnosy

Antivirová firma Avast loni zvýšila upravený provozní zisk EBITDA o 4,5 procenta na 517,6 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 11,6 miliardy Kč. Výnosy vzrostly podle aktuálních měnových kurzů o 5,4 procenta na 941,1 milionů dolarů, což je přes 21 miliard Kč. Avast to dnes oznámil v tiskové zprávě. Zároveň uvedl, že datum uzavření fúze se společností NortonLifeLock očekává 4. dubna.

EKONOMIKA

SAPO: první československý počítač, v němž se o výsledku hlasovalo

Název prvního československého počítače je velmi přímočarý: SAPO je zkratka ze SAmočinný POčítač. Jeho konstrukce ovšem zdaleka tak přímočará nebyla a některými jejími aspekty se inspirujeme dodnes.

EKONOMIKA

Microsoft koupí za 68,7 miliardy USD výrobce videoher Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty nebo Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily dnes firmy ve společném sdělení. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.