POLITIKA

Rozpad Trikolóry? Volba předsedy přinesla nečekaný zvrat

Trikolóra má dnes v Praze volební sněm. Předsednický post obhajuje bývalá poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, její nejvážnější vyzyvatel - Jindřich Rajchl v kandidátském projevu přítomné skutečně překvapil.

Atmosféra před sněmem byla poměrně vypjatá. Do volby se přihlásila obhájkyně - Zuzana Majerová Zahradníková, která se stala předsedkyní po nečekaném odchodu zakladatele, Václava Klause mladšího v loňském roce. Loňského jara byla zvolena mimo sněm a tento krok vyvolal již tehdy odchod několika krajských vedení. 

Nejvážnějším vyzyvatelem byl až do tohoto sněmu Jindřich Rajchl. Ten (podle zdrojů redakce) vstupoval do volby s nikoliv pouze hypotetickou šancí na vítězství, s deklarovanou podporou několika krajských organizací. Ve svém kandidátském projevu tvrdě zkritizoval stávající politický kurz Trikolóry, včetně údajných podpásovek v před-sněmové kampani. 

Jmenoval tým, se kterým by rád stranu vedl, sestávající většinou z části dosavadních funkcionářů strany, ale na konci svého projevu oznámil rezignaci jak v rámci volby předsedy, tak i na členství a oznámil v brzké době založení nového (Národně konzervativního?) subjektu.

Podle zmíněných jmen a síle potlesku (části) delegátů- po tomto projevu se zdá, že nebude při svém odchodu z Trikolóry osamocen. Sledujeme tedy dnes rozpad Trikolóry?

byznysvcesku.cz