Sociální sítě

EKONOMIKA

Mohou za to boti? Musk nevyloučil převzetí Twitteru za nižší cenu

Miliardář Elon Musk podnítil spekulace, že by mohl usilovat o nové jednání o převzetí společnosti Twitter, když prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu za nižší cenu. Odhadl, že falešní uživatelé tvoří nejméně 20 procent všech účtů na stejnojmenné sociální síti

EKONOMIKA

Musk chce do roku 2028 zvýšit příjmy Twitteru na pětinásobek (26, 4 miliardy dolarů)

Elon Musk chce do roku 2028 zvýšit roční příjmy společnosti Twitter z loňských 5 miliard dolarů na 26,4 miliardy dolarů, uvedl v pátek deník New York Times (NYT) s odvoláním na plán, který nejbohatší muž světa předložil investorům.

EKONOMIKA

Musk plánuje uvést Twitter tři roky po koupi znovu na akciovou burzu

Šéf Tesly Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu. S odkazem na své zdroje o tom píše na webu deník The Wall Street Journal.

EKONOMIKA

Muskův nákup Twitteru zvyšuje Trumpovy šance na návrat do Bílého domu

Šéf automobilky Tesla kupuje za 44 miliard dolarů sociální síť Twitter a hodlá ji stáhnout z burzy. Stažení z burzy mimo jiného znamená, že Musk se stane jednoznačným pánem Twitteru. Twitter se z korporace, jež musí vyvažovat zájmy svých jednotlivých akcionářů, a navíc ještě politické a jiné tlaky, stane podnikem jednoho muže.

EKONOMIKA

Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů. Jak celý proces probíhal a co s platformou bude dál?

Představenstvo společnosti Twitter v pondělí souhlasilo s nabídkou amerického miliardáře Elona Muska na převzetí firmy za 44 miliard dolarů (34,5 miliardy Kč). Uzavřela se tak téměř dvouměsíční sága, kterou se zájmem sledoval celý svět. Po dokončení transakce budou akcie Twitteru staženy z burzy, na kterou vstoupily v roce 2013, a nejbohatší muž světa bude moci sociální síť transformovat podle svých vlastních vizí.

EKONOMIKA

Musk chce koupit Twitter, jeho nabídka firmu ohodnocuje na zhruba 43 mld. USD

Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. V provozovateli stejnojmenné sociální sítě už má podíl 9,2 procenta, a je tak jeho největším akcionářem. Jeho

EKONOMIKA

Bývalí akcionáři Twitteru žalují Muska kvůli pozdnímu oznámení koupě akcií

Bývalí akcionáři společnosti Twitter Inc. žalují Elona Muska, protože podle nich oznámil nákup akcií Twitteru později, než mu ukládá zákon. Tvrdí, že kvůli tomu, že příliš dlouho čekal se zveřejněním koupě podílu 9,2 procenta akcií, je připravil o peníze a sám mohl další akcie nakupovat za nižší ceny, píše agentura Reuters.

EKONOMIKA

Trump junior se svými společníky spouští zpravodajskou mobilní aplikaci

Syn bývalého prezidenta Spojených států Donald Trump mladší spouští s dalšími společníky zpravodajskou aplikaci nazvanou MxM News, která bude pro uživatele vybírat a shromažďovat zprávy z různých zdrojů. Chce tak soupeřit například s široce používanými aplikacemi Apple News a Google News.

EKONOMIKA

Kudláček: Jak se daří akciím největších sociálních médií?

Sociální sítě již nejsou novinkou, ale stále se jedná o rychle se rozvíjející odvětví. V roce 2021 bylo aktivními uživateli sociálních médií přibližně 3,8 miliardy lidí. Očekává se, že do roku 2025 se počet uživatelů vyšplhá na 4,4 miliardy.

EKONOMIKA

Jihoafrický regulátor žaluje společnost Meta u soudu kvůli dominantnímu postavení

Jihoafrická komise pro hospodářskou soutěž v pondělí oznámila, že pohnala společnost Meta Platforms (provozovatele Facebooku a aplikace WhatsApp) před soud kvůli údajnému zneužívání dominantního postavení na trhu.

EKONOMIKA

Přijdou Češi o Facebook? Meta Platforms hrozí, že by mohla z Evropy stáhnout služby Facebook a Instagram

Americká společnost Meta Platforms pohrozila, že své služby Facebook a Instagram stáhne z Evropy, pokud nebude moci přenášet data uživatelů na servery ve Spojených státech. Firma to uvedla v podrobných záznamech o hospodaření, které předložila americké komisi pro cenné papíry.

EKONOMIKA

Zákonodárci EU odhlasovali zákaz online reklamy založené na citlivých datech. Úplný zákaz cílené reklamy neprošel

Velké technologické firmy by měly zpozornět. Zákonodárci EU vážně posílili připravovaný evropský Zákon o digitálních službách (DSA) – největší aktualizaci pravidel online reklamy v evropském bloku za poslední desetiletí. Ne všechny nepopulární praktiky velkých technologických firem však budou zakázány.

EKONOMIKA

Meta staví nový superpočítač, zřejmě nejrychlejší na světě. Na co ho Zuckerberg potřebuje?

Výzkumný tým firmy Meta Platforms Inc., mateřské společnosti sociální sítě Facebook, staví nový superpočítač pro výzkum umělé inteligence. Dokončen má být v polovině letošního roku, oznámila společnost.

EKONOMIKA

Zuckerberg v problémech: Meta čelí v Británii žalobě, která požaduje odškodné nejméně 2,3 miliardy liber

Americká internetová společnost Meta Platforms, která se podle své sociální sítě donedávna jmenovala Facebook, čelí v Británii hromadné žalobě. Ta požaduje odškodné minimálně 2,3 miliardy liber (67,5 miliardy Kč) kvůli zneužívání dominantního postavení na trhu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

EKONOMIKA

Trumpova sociální síť vzbudila velký zájem investorů. Kolik od nich získá prostředků?

„Donald Trump po zrušení neúspěšného blogu From the Desk of Donald J. Trump, spustí svou sociální síť. Ta zatím funguje jen ve zkušební verzi, přesto její akcie od října stouply o 360 procent,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

EKONOMIKA

Kreml jde po technických gigantech. Rusko se chystá pokutovat Google a Meta

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zahájil právní kroky proti americkým internetovým společnostem Google a Meta, které by mohly vést k uvalení pokut odvozených od tržeb těchto podniků. Oznámil to dnes moskevský soud.