Softwarová skupina Solitea koupila 100 procent firmy Mainstream

Softwarová skupina Solitea koupila 100 procent firmy Mainstream

Česká softwarová skupina Solitea koupila 100 procent ve společnosti Mainstream Technologies a její mateřské firmě Powerstream. Konzultační firma Mainstream je certifikovaným partnerem Microsoftu s letos očekávaným obratem 300 milionů Kč. Solitea to uvedla v tiskové zprávě. Cena akvizice je neveřejná. Celá transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

“Microsoft je pro nás v současnosti nejvýznamnějším partnerem v segmentu řešení pro velké společnosti. Máme ambice stát se lídrem cloudové transformace na českém trhu a zároveň se chceme stále více zapojovat do realizací mezinárodních projektů. Naším cílem je zaujmout pozici vedoucího hráče i v oblasti ucelených řešení pro ochranu, vizualizaci a správu IT bezpečnosti. Právě akvizice společnosti Mainstream nám tuto vizi umožní naplnit,” uvedl předseda představenstva skupiny Solitea Martin Cígler.

Ve střední a východní Evropě patří Solitea mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) určených pro komerční segment i státní a neziskové organizace. V Česku je společnost lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby používají statisíce zákazníků.

Solitea zaměstnává přes 1000 zaměstnanců ze sedmi zemí světa a v evropském region obsluhuje přes 260.000 zákazníků v 15 zemích. V letošním roce holding očekává výnosy přesahující 2,5 miliardy korun. V posledních čtyřech letech koupila Solitea v ČR a na Slovensku například firmy Altus software, Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, D3Soft, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Smart software, Vema nebo WBI, v Rakousku pak JET ERP a na Balkáně Billans, MIT Informatika a SAOP.

ČTK | byznysvcesku.cz