SPOLEČNOST

SPOLEČNOST

Vánoce v zákopech studené občanské války. Bude líp?

Adventní čas léta Páně 1914 nalezl statisíce chlapců a mužů z obou bojujících stran tehdejší Velké války v zákopech západní i východní fronty. Válka tehdy byla ještě mladá a proto našla chlapce a chlapy v adventním čase ještě s náznaky lidství, neopotřebované pozdějším dlouhotrvajícím konfliktem. Možná proto mohlo dojít k slavnému Vánočnímu zázraku, kdy na Štědrý den utichly na malou chvíli boje na západní frontě a pozorovatel tak mohl spatřit (ve válce nebývalé) projevy nečekaně smířlivé, nebojové.

SPOLEČNOST

Zase nás ubylo. Jako když vymře celé okresní město

„Počet obyvatel naší země začal rychle klesat. Alarmující jsou počty zemřelých lidí. Zneklidňující je i skutečnost, že z naší země odchází více lidí, než se k nám stěhuje. Oproti předchozím rokům se jedná o zásadní změnu trendu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

SPOLEČNOST

Startuje první burza talentů Ikiseq. O co jde?

Kariéry úspěšných sportovců či umělců sledují tisíce lidí. Nyní získávají možnost se na růstu svých oblíbenců podílet a ještě přitom vydělat peníze.

SPOLEČNOST

Facebook, Instagram a WhatsApp zaznamenaly rozsáhlý výpadek

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp, sociální síť pro sdílení fotografií Instagram a sociální síť facebook zaznamenaly včera krátce před 17:00 SELČ rozsáhlý výpadek.

SPOLEČNOST

Fenomén horských apartmánů: Novodobé chataření pro bohaté?

Individuální rekreace v tuzemských horách zažila během covidových opatření renesanci. V čem je rozdíl oproti tradičnímu českému chataření? A jak je to s cenami v neatraktivnějších lokalitách?

SPOLEČNOST

Alzheimer na vzestupu. Kde budeme v roce 2050? Privátní centra porostou

Počet Alzheimer center se zvyšuje zatím jen pozvolna. Poptávku pokrýt nestačí, musí nastoupit privátní sektor.