Sport

EKONOMIKA

Pandemie zvýšila zájem o běžecké vybavení, lidé u běhu zůstávají

Pandemie koronaviru zvýšila podle prodejců zájem o běžecké vybavení. Běh byl jedním z mála sportů, který mohli lidé provozovat i za nejpřísnějších opatření. Současné prodeje značí, že mnoho Čechů u běhání zůstane. Zákazníci jsou stále náročnější, při výběru výbavy kladou důraz na výkon a pohodlí. Stále více lidí investuje do dražších tenisek. Někteří prodejci ale stále evidují zpoždění dodávek, zásoby jsou ovšem lepší než před několika měsíci. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.

EKONOMIKA

Může za to MeeToo aféra? Akcie Ajax Amsterdamu jsou nejníže od pandemického jara 2020

Akcie fotbalového klubu Ajax Amesterdam, jednoho ze tria nejúspěšnějších nizozemských manšaftů posledních desetiletí, včera na burze právě v Amsterdamu pokračují ve svém propadu. Oproti páteční uzavírací ceně ztrácí přes dvě procenta.

EKONOMIKA

Autíčka na baterky. Australská těžařská firma kupuje bateriovou divizi týmu formule 1

Australská těžařská společnost Fortescue Metals zaplatí 164 milionů liber (téměř pět miliard Kč) za převzetí bateriové divize týmu formule 1 Williams. Transakce má australskému podniku pomoci dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality.

EKONOMIKA

Digitální jüan Čína představí na Olympiádě. Bude pro návštěvníky dostatečně atraktivní?

Čína nabídne na zimních olympijských hrách v Pekingu sportovcům a divákům možnost platit digitálním jüanem. Má to být první velký test atraktivity této virtuální měny mezi cizinci, uvedla agentura Bloomberg.