EKONOMIKA

Stripe zavádí na Twitteru výplaty pro tvůrce obsahu v kryptoměnách

Platební společnost Stripe oficiálně oznámila rozšíření globálních výplat a ve spolupráci se sociální sítí Twitter nyní zavádí pilotní program, který umožní výplaty pro tvůrce obsahu v kryptoměnách.

Martina Bellovičová

Uživatelé služeb Ticketed Spaces a Super Follows na Twitteru si tak nyní budou moci vybrat, zda chtějí, aby jim Twitter zasílal výplaty standardním způsobem, nebo v USD coin, stablecoinu jehož hodnota je navázána na americký dolar.

Twitter se začal přidáním těchto monetizační možností zabývat již v loňském roce ve snaze více se sladit s ekonomickým uvažováním tvůrců obsahu a zvýšit své příjmy. Podle vyjádření Stripe bude tato sociální platforma první společnosti, která integruje novou platební metodu do monetizačních produktů. Uživatelé, kteří budou dostávat platby za zveřejněný obsah v kryptoměnách, mohou své finance uchovávat ve virtuální peněžence Polygon Network, krypto společnosti, která poskytuje infrastrukturu pro vytváření blockchainových sítí ethereum, a následně si je vyměnit za jiné měny.

Platby v kryptoměnách bude zprostředkovávat služba Stripe Connect, která bude zajišťovat postupy podle zásady "poznej svého klienta", uvedla společnost Stripe. Tento poskytovatel platebních služeb dovoluje majitelům firem využívat desítek platebních metod, od kreditních karet až po služby typu "kup teď, zaplať později". Na rozdíl od PayPalu, který více využívají drobní podnikatelé, vyhovuje Stripe především větším firmám, včetně gigantů jako Amazon či Shopify. Již nyní akceptuje více než 135 různých měn a v budoucnu plánuje přidat také možnosti plateb v dalších kryptoměnách.

Twitter se aktuálně nachází uprostřed procesu o převzetí šéfem společnosti Tesla Elonem Muskem, který je ve světě kryptoměn celebritou. Platformu využívá k propagaci bitcoinu a tzv. "meme coinů", jako je dogecoin.

Martina Bellovičová, redaktorka byznysvcesku.cz