Twitter

EKONOMIKA

Mohou za to boti? Musk nevyloučil převzetí Twitteru za nižší cenu

Miliardář Elon Musk podnítil spekulace, že by mohl usilovat o nové jednání o převzetí společnosti Twitter, když prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu za nižší cenu. Odhadl, že falešní uživatelé tvoří nejméně 20 procent všech účtů na stejnojmenné sociální síti

EKONOMIKA

Musk chce do roku 2028 zvýšit příjmy Twitteru na pětinásobek (26, 4 miliardy dolarů)

Elon Musk chce do roku 2028 zvýšit roční příjmy společnosti Twitter z loňských 5 miliard dolarů na 26,4 miliardy dolarů, uvedl v pátek deník New York Times (NYT) s odvoláním na plán, který nejbohatší muž světa předložil investorům.

EKONOMIKA

Musk plánuje uvést Twitter tři roky po koupi znovu na akciovou burzu

Šéf Tesly Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu. S odkazem na své zdroje o tom píše na webu deník The Wall Street Journal.

EKONOMIKA

Muskův nákup Twitteru zvyšuje Trumpovy šance na návrat do Bílého domu

Šéf automobilky Tesla kupuje za 44 miliard dolarů sociální síť Twitter a hodlá ji stáhnout z burzy. Stažení z burzy mimo jiného znamená, že Musk se stane jednoznačným pánem Twitteru. Twitter se z korporace, jež musí vyvažovat zájmy svých jednotlivých akcionářů, a navíc ještě politické a jiné tlaky, stane podnikem jednoho muže.

EKONOMIKA

Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů. Jak celý proces probíhal a co s platformou bude dál?

Představenstvo společnosti Twitter v pondělí souhlasilo s nabídkou amerického miliardáře Elona Muska na převzetí firmy za 44 miliard dolarů (34,5 miliardy Kč). Uzavřela se tak téměř dvouměsíční sága, kterou se zájmem sledoval celý svět. Po dokončení transakce budou akcie Twitteru staženy z burzy, na kterou vstoupily v roce 2013, a nejbohatší muž světa bude moci sociální síť transformovat podle svých vlastních vizí.

EKONOMIKA

Stripe zavádí na Twitteru výplaty pro tvůrce obsahu v kryptoměnách

Platební společnost Stripe oficiálně oznámila rozšíření globálních výplat a ve spolupráci se sociální sítí Twitter nyní zavádí pilotní program, který umožní výplaty pro tvůrce obsahu v kryptoměnách.

EKONOMIKA

Twitter je pod tlakem akcionářů, aby usiloval o dohodu s Muskem

Společnost Twitter se dostává pod rostoucí tlak akcionářů, aby jednala s Elonem Muskem, přestože nejbohatší člověk světa označil svoji nabídku na převzetí za 43 miliard USD (971,5 miliardy Kč) za nejlepší a konečnou. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

EKONOMIKA

Několik dní po nabídce na převzetí Twitteru zveřejnil Musk kryptický Tweet

Jen pár dní poté, co učinil nabídku na odkoupení Twitter Inc za 43 miliard dolarů, nahradil miliardář a podnikatel Elon Musk ve svém tweetu sérií pomlček úvodní slovo fráze "...is the Night".

EKONOMIKA

Musk chce koupit Twitter, jeho nabídka firmu ohodnocuje na zhruba 43 mld. USD

Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. V provozovateli stejnojmenné sociální sítě už má podíl 9,2 procenta, a je tak jeho největším akcionářem. Jeho

EKONOMIKA

Bývalí akcionáři Twitteru žalují Muska kvůli pozdnímu oznámení koupě akcií

Bývalí akcionáři společnosti Twitter Inc. žalují Elona Muska, protože podle nich oznámil nákup akcií Twitteru později, než mu ukládá zákon. Tvrdí, že kvůli tomu, že příliš dlouho čekal se zveřejněním koupě podílu 9,2 procenta akcií, je připravil o peníze a sám mohl další akcie nakupovat za nižší ceny, píše agentura Reuters.