Zbrojní průmysl

EKONOMIKA

Pondělník Byznysvcesku 2.5.2022

Nová rubrika webového portálu Byznys v Česku – Pondělník, ve kterém pro vás shrneme ty nejzajímavější události, jež se v minulém týdnu v českém byznysovém a podnikatelském světě udály.

EKONOMIKA

Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE změnila název na Colt CZ Group SE

Podle předsedy představenstva skupiny Colt CZ Jana Drahoty souvisí změna právě s loňskou akvizicí společnosti Colt a s integračním procesem.

EKONOMIKA

Tohle bude bolet. V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně

V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.

EKONOMIKA

Kudláček: Které akcie mohou těžit z rusko-ukrajinského konfliktu?

Rusko-ukrajinský konflikt a jeho konstelace možných výsledků v současné době dominují pozornosti mnoha investorů a analytiků. Mezi nejméně lákavé výsledky patří dlouhotrvající válka. Takový scénář by mohl ohrozit evropskou ekonomiku a přenést se do výnosů indexu S&P 500.

EKONOMIKA

Náboje pod pultem? Sellier & Bellot zaznamenal enormní zájem o své výrobky

Vlašimský výrobce munice, společnost Sellier & Bellot, zaznamenal v souvislosti s děním na Ukrajině enormní zájem o své výrobky, což vedlo k aktuální zhoršené dostupnosti nábojů. Jejich výroba a distribuce na tuzemský trh ale nebyla přerušena a pokračuje dál

EKONOMIKA

Italská Beretta koupí předního výrobce střeliva Ruag Ammotec

Švýcarský koncern Ruag International prodá svou divizi výroby munice Ruag Ammotec italskému výrobci zbraní Beretta Holding. Ruag to uvedl ve svém včerejším sdělení. Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat žádné finanční podmínky transakce.

EKONOMIKA

Německo kvůli válce na Ukrajině odkládá úpravu rozpočtu s výdaji na zbrojení

Hlavní novou součástí bude zvláštní fond o objemu 100 miliard eur (2,5 bilionu Kč) pro modernizaci armády. Ministr financí Christian Lindner bez započítání mimořádného fondu nadále počítá se schodkem 99,7 miliardy eur (2,5 bilionu Kč). Podrobnosti ministerstvo financí oznámí 16. března, kdy o rozpočtu bude jednat kabinet.