Každý cizí státní příslušník, který tráví na území Česka delší dobu, a nesplňujete podmínky pro zařazení do veřejného zdravotního pojištění, si jej musí sjednat sám. Koho se to týká?

Sídlo společnosti v Česku nebo trvalý pobyt vás automaticky zařadí do veřejného pojištění

Ve chvíli, kdy cizí státní příslušník začne pracovat u společnosti, která má sídlo v České republice, případně má cizinec trvalý pobyt v Česku, automaticky se stává účastníkem veřejného zdravotního pojištění. To začíná platit v den, kdy se stal zaměstnancem, nebo získal trvalý pobyt. V ostatních případech je nutné zdravotní pojištění pro cizince vyřešit samostatně a rozhodně jeho smluvení nepodcenit.

Občané EU mají snazší podmínky pro vstup do veřejného zdravotního pojištění

Pro občany zemí, které jsou součástí EU, je účast na veřejném zdravotním pojištění mnohem snazší. Zároveň je dobré vědět, že jakmile se stane cizinec účastníkem veřejného zdravotního pojištění, může využívat akutní i preventivní zdravotní služby jako ostatní obyvatelé České republiky.

Když je nutné si zdravotní pojištění zařídit samostatně

V případech, kdy cizinec nesplňuje podmínky pro zařazení do veřejného zdravotnictví, měl by se poohlédnout po výhodných nabídkách. Součástí zdravotního pojištění by mělo být vysoké pojistné plnění, nonstop asistenční služba a výhodou je také jeho platnost v celém Schengenském prostoru.

Ať už zaměstnáváte cizince nebo jste vy sami státním příslušníkem jiné země, zdravotní pojištění rozhodně neberte na lehkou váhu. V případech, kdy člověk nespadá do veřejného zdravotního pojištění, je důležité sjednat si ho co nejdříve vlastními silami a najít si tu nejlepší a nejvýhodnější nabídku, aby v případě potřeby byly pokryty všechny výdaje spojené s lékařským ošetřením.

By admin

Related Post