Neustále se zlepšovat a posouvat vpřed – toto tvrzení je jistě vlastní každému úspěšnému podnikateli. S tím jak roste vaše podnikání, může růst i potřeba po nových prostorách. V takovém případě by mohlo být dobrým dalším krokem nechat si vybudovat montovanou halu na klíč.

Značnou výhodou výstavby nové montované haly či rozšíření stávajících prostor je, že probíhá v poměrně krátkém čase, vychází ekonomicky příznivě a navíc šetrně k životnímu prostředí. Podle odvětví vašeho podnikání se můžete rozhodnout pro výstavbu výrobní, skladové, administrativní či zemědělské montované haly. Vlastnosti, výhody a případné nevýhody jednotlivých typů těchto hal jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Výrobní montované haly

Předností montované výrobní haly je střešní a stěnová izolace z polyuretanové nebo polyiso pěny, která poskytuje zaměstnancům tepelný komfort. Hala může být vybavena světlíky pro přísun denního světla, čímž je snížena spotřeba elektrické energie. Jejich nevýhodou však může být případný únik tepla. Pro manipulaci s těžkými předměty jsou haly vybaveny mostovými jeřáby o požadované nosnosti.

Skladové montované haly

Skladové montované haly jsou budovány podle vašich požadavků zateplené či nezateplené a jsou vždy přizpůsobeny vlastnostem skladovaného materiálu. Ať už se tedy chystáte skladovat výrobky, potraviny nebo jiné zboží, montážní firma se přizpůsobí vašim nárokům. Prosvětlení se provádí pomocí střešních nebo stěnových prosvětlovacích pásů.

Administrativní montované haly

Administrativní montované haly splňují vyšší nároky na design a reprezentativní vzhled, přičemž je kladen větší důraz na rozmístění estetických prvků, jako je například logo společnosti na plášti haly. Jejich součástí mohou být velké prosklené plochy umožňující pohled na reprezentativní část společnosti.

Zemědělské montované haly

Při výstavbě zemědělských montovaných hal se dbá především na legislativu a dodržení postupů pro splnění přísných hygienických a požárních norem. Zatěžovaná místa určená k chovu dobytka, drůbeže či skladování plodin jsou zinkována a ošetřována aplikací vysoce odolného nátěru. Zateplení bývá prováděno pomocí agropanelů, které jsou specifické svou chemickou odolností proti agresivnímu vlhkému prostředí.

By admin

Related Post