Na rozdíl od moderních motorů komutátorové DC motory mají mnohem lepší funkce. Na druhou stranu v některých aspektech moderní motory zkrátka nedoženou. Někdy se komutátorové motory porouchají a také jsou větší. Co dalšího potřebujete o elektrických motorech vědět?

Jak fungují?

Základní funkcí elektromotoru je práce s magnetickou silou. Elektrické motory užívají elektrizaci magnetů tím způsobem, aby vytvořily magnetické pole. Stator a rotor se začnou odpuzovat a motor začne vykonávat práci, kterou má.

Přednosti komutátorových i bezkartáčových motorů

Jak jsme uvedli výše, komutátorové DC motory mají své klady i zápory. Komutátory v nich obsažené vykonávají změny v elektrickém potenciálu uvnitř motoru. Záleží-li vám ale na velikosti celého mechanismu, tyto motory nejsou příliš skladné.

Čím dál oblíbenější jsou proto takzvané bezkartáčové motory, které patří k těm vůbec nejmodernějším. Maji minimalistickou konstrukci a nepracují s komutátory, ale se statickými magnety. Navíc se nemusejí nijak složitě servisovat.

Poraďte se s odborníky

Potřebujete-li o motorech vědět cokoliv dalšího, zeptejte se odborníků. Jedním z nich je i společnost Schmachtl, která je výhradním zástupcem světových výrobců nejen v elektro oborech, ale třeba i ve strojírenství. Pořídit si u nich můžete elektrické motory Bühler, kartáčové DC motory Bühler či EC motory Bühler.

Kromě toho se soustředí i na:

  • rozváděčovou techniku
  • elektroinstalaci
  • komponenty pro stroje a zařízení
  • průmyslové záložní stroje
  • senzoriku a automatizaci

Cokoliv si na jejich e-shopu vyberete, k tomu vám samozřejmě bude poskytnuto odborné poradenství. Spokojenost zákazníka je u firmy Schmachtl vždycky na prvním místě.

Zdroj: www.schmachtl.cz

By admin

Related Post